Rocky: Jak přesně se žebrák Sylvester Stallone stal milionářem a filmovou legendou?

Hollywoodská ikona nejslavnější filmový boxer - to je Sylvester Stallone jako Rocky. Před svým obdivovaným debutem na tom však vůbec nebyl dobře.
Sylvester Stallone jako ikonický Rocky.
Sylvester Stallone jako ikonický Rocky.
United Artists

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX uvidíte nejúspěšnější boxerský film všech dob. Má ho na svědomí Sylvester Stallone, který se rozhodl natočit svůj vlastní životní příběh. Napsal scénář, do detailu rozepsal choreografie na každý zápas v ringu a obsadil se do hlavní role. Než se mu však podařilo sehnat producenty a mohl velký sen realizovat, prožíval těžké období.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rocky I - upoutávka

Cesta na vrchol

Živil se jako uvaděč v kině s gáží 35 dolarů týdně, což nestačilo ani na nájem. V té době už byl přitom ženatý, ale rodinu finančně zabezpečit nedokázal. „Živořili jsme a přežívali z měsíce na měsíc. Byli jsme na tom tak špatně, že jsme se pokusili prodat i našeho psa, abychom vůbec měli na jídlo. To byl ten nejhorší moment, který jsem kdy zažil,“ popsal svalnatý herec. 

Nakonec se ale všechno zlé v dobré obrátilo. Z filmu se stal kasovní trhák a Stallone se stal přes noc hvězdou první velikosti. „Bylo to pro mě obrovské zadostiučinění. Cítil jsem se neskutečně šťastný. Vzkazuji všem, nikdy se nevzdávejte. Nikdy! Ani, kdy už je všechno skoro ztracené. Sny se plní. Jen je třeba tomu pořád věřit,“ prozradil Stallone.

Boxem ku slávě

Zatímco za tento film podle odhadu amerického časopisu Forbes činil jeho herecký honorář 25 tisíc dolarů, za Rockyho II už to bylo 5 milionů dolarů, za Rockyho III pak 10 milionů dolarů a od Rockyho IV již astronomických 20 milionů dolarů. 

Hlava se mu z toho ale nezamotala. „Mé životní hodnoty se nezměnily. Když se ocitnete na dně, všeho si potom daleko více vážíte. Samozřejmě, že jsem byl šťastný, že můj příběh zaujal takové množství lidí po celém světě, ale hlavní je zdraví, láska, přátelství a rodinné zázemí,“ prohlásil herec.

Slavný sportovní snímek Rocky uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama