Rocky na dně: úplně jiný a kontroverzní pátý film

Proklínaný i milovaný. Rocky V je filmem, který stále rozděluje fanoušky. Rockyho předposlední zápas začíná v úterý ve 20.00 na Prima MAX.
Rocky V
Rocky V
movierulz.com

reklama

Porazil svou chudobu i ruskou mlátičku Ivana Draga!

Rocky, americký symbol o stejné síle jako John Rambo, dosáhl v první čtveřici svých filmů absolutního vrcholu, po němž už nešlo jít nikam dále.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rocky V - upoutávka

Měl by v dalším díle zboxovat mimozemskou invazi? Začít v neoprenu bojovat se zločinem? Nebo snad kandidovat na prezidenta? Po akčním finále Rockyho IV se zkrátka zdálo, že nelze jít nikam dále. Pátý film to však vyvrátil – a je kvůli tomu dodnes kontroverzní.

Na počátku Rockyho V je totiž náš italský hřebec po vítězném zápase v Moskvě bohatou mezinárodní celebritou. Zčistajasna však zjistí, že musí kvůli zdravotním problémům přestat boxovat, a navíc o celé bohatství náhle přijde. Tím začíná nejkomornější a nejsmutnější díl celé série.

Záběry z filmu Rocky V
Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky V

Zničený Rocky se naštěstí rozhodne, že se namísto boxování vydá na dráhu trenéra. Stárnoucí matador to ale stále nemá snadné – a jeho diváci spolu s ním. Rocky V zkusil opustit formulku předešlých filmů. Ve své době mu to diváci dali pěkně sežrat.

Cože, kde je finální krutá rvačka? Kde je překonávání sebe sama? Kde je nezničitelný oponent typu Ivana Draga?! Původně měl film dokonce skončit Rockyho smrtí, tomu se ale nakonec Sylvester Stallone vyhnul.

Záběry z filmu Rocky V
Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky V

Přesto platí, že tohle pokoukání není tak šablonovité jako ta předešlá. Rocky V však s přibývajícími léty získává stále silnější pozici – nabízí totiž něco diametrálně odlišného, než co by divák po předešlé zkušenosti čekal.

A platí to, ačkoliv Stallone nakonec celý příběh uzavřel filmem šestým.

Nikoliv nadarmo se říká, že po smíchu přichází pláč. I když občas rádi hlásáme opak, jako diváci máme přirozenou tendenci požadovat happy ending všude, kde to jen jde. Rocky V se rozhodl tomuhle trendu říct ne a ukázat stárnoucího boxera na konci sil.

Záběry z filmu Rocky V
Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky V

Jeho poslední zápas nebude mít podobu střetu v ringu, alespoň ne pod taktovkou Rockyho Balboa, ale především se sebou samotným.

Dráma, smutek, pot a slzy – kdo je ochotný se s nimi poprat a nepožaduje jenom ubulenou limonádu, pro toho Rocky V začíná v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

reklama

reklama