Rocky II. aneb Příběh boxera, který se přes noc stal hvězdou

Odvetný zápas původně neznámého boxerského outsidera Rockyho Balboy přinese nadprůměrnou boxerskou podívanou a na druhý díl překvapivě málo sentimentu. Na další duel Hřebce z Filadelfie se starým známým soupeřem se podívejte v úterý ve 20.00 na Prima MAX.
Rocky II. (1979)
Rocky II. (1979)
archiv

reklama

Po třech letech od jedničky přichází Rocky II, druhý díl slavné boxerské série, který stejně jako ten první napsal a zároveň i zrežíroval Sylvestr Stallone. Jednička vyvrcholila zápasem s Apollem Creedem, který Rocky sice prohrál, ale byla to těsná prohra na body a pro lidi se stal skutečným vítězem právě boxerský outsider, do té doby neznámý Rocky Balboa.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rocky II - upoutávka

Ve dvojce se Rocky usadí. Ožení se s Adrian, které se v prvním díle dvořil, z peněz ze zápasu koupí dům a auto a přestane boxovat, jelikož mu to lékaři kvůli zraněnému oku nedoporučují. Adrian otěhotní, leč nově nabytá rodinná idyla vezme brzy za své, když mladému páru začnou docházet peníze. Rocky se snaží najít práci, točí reklamy, zkouší to na jatkách, kde pracuje jeho švagr Paulie, ale štěstí jako by se k němu obrátilo zády. Z práce ho vyhodí a Adrian, ač těhotná, bere břemeno živení rodiny na sebe.

Záběry z filmu Rocky II
Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky II

Lidé ovšem volají po odvetě s Apollem a sám zápasník ho přes média k druhému utkání vyzývá. Rocky se rozhodne do ringu vrátit a začne opět trénovat, ale do jeho života zasáhne tragédie. Adrian z námahy předčasně porodí a upadne do kómatu. Rockyho svět se zhroutí. Nešťastný muž tráví všechen čas u lůžka své ženy v nemocnici a apatie, která ho zachvátila, je, zdá se, silnější než touha vyrovnat starý dluh…

Záběry z filmu Rocky II
Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky II

Možná jste o filmu Rocky II nevěděli, že…

  • Malého Balbou, čerstvě narozeného synka boxera, si „zahrál“ skutečný Stallonův syn, Seargeoh Stallone.
  • Na třetím díle Rockyho začal Sylvester pracovat hned po skončení prací na dvojce. Série měla být původně trilogií, o čtvrtém díle herec neuvažoval.
  • Při filmování scén z posilovny trval Stallone na tom, že bude zvedat skutečně činky o váze 110 kilogramů. Následkem byl natržený sval, čtyřhodinová operace a 156 stehů.
  • Rocky ve snímku kupuje auto značky Pontiac Trans Am. Sylvester Stallone si přesně takové auto ve zlato-černé barvě doopravdy koupil.
  • Mihne se tu i mladší bratr Stalloneho, Frank. Zahrál si roli zpěváka.    
Záběry z filmu Rocky

10 lekcí, které nám uštědřil veterán Rocky

reklama

reklama