Robin a Mariana aneb Hood trochu jinak

Laskavě humorný pohled na sklonek života Robina Hooda a na završení jeho celoživotní lásky k Marianě ozdobený výkony dvou hereckých es v podání Seana Conneryho a Audrey Hepburn. Komické pojetí a sklon k ironii by vás u značky Robin Hood mohl zaskočit. Tak se nenechte. V pátek ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Robin a Mariana
Záběry z filmu Robin a Mariana
Columbia Pictures US

reklama

Robin Hood se vrací a tentokrát v hvězdném hereckém obsazení. Pokud ale čekáte klasický příběh o dobrodružstvích mladého ztepilého zastánce chudých a spravedlivého kata bohatých, nedočkáte se. Režisér Richard Lester (Tři mušketýři, Hotel Ritz, Super Man 2 a 3, Butch a Sundance: Začátky…) přináší na obrazovku osvěžující verzi Hooda; verzi, ve které líčí stárnoucího hrdinu bez heroického patosu a s notnou dávkou sebeironie a humoru.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Robin a Mariana - upoutávka

Robin Hood (Sean Connery) a Malý John (Nicol Williamson) se vracejí z křížových výprav do Sherwoodu, kde jsou starými přáteli vřele přivítáni. Místní lid trpí pod vládou slabomyslného krále Johna a zdá se, že Robina potřebuje víc než kdy jindy.

Záběry z filmu Robin a Mariana
Autor: Columbia Pictures US Záběry z filmu Robin a Mariana

Jenže slavní zbojníci ze Sherwoodu již nejsou nejmladší a s věkem na ně doléhají neduhy stáří. Dávné hrdinské skutky jsou už pouhými vzpomínkami na bezstarostné mládí, které nevyhnutelně vystřídala rovina kapitulační a srozumění s tím, že těch dobrodružstvích už zkrátka bylo dost. Ještě než se naposledy spojí před finálním zúčtováním se šerifem z Nottinghamu (Robert Shaw), navštíví Robin bývalou lásku Marianu (Audrey Hepburn), která se mezitím stala jeptiškou. A navzdory letům odloučení a celibátu, který Mariana dobrovolně přijala, se ukáže, že stará láska prostě nerezaví…

Záběry z filmu Robin a Mariana
Autor: Columbia Pictures US Záběry z filmu Robin a Mariana

 Možná jste o filmu Robin a Mariana netušili, že... 

  • Když Audrey Hepburn dostala nabídku na roli Mariany, její synové byli největšími advokáty toho, aby roli vzala. Dozvěděli se totiž, že po jejím boku má stanout Sean Connery aka James Bond a taková nabídka se dle jejich názoru zkrátka nedala odmítnout. Audrey Hepburn ráda souhlasila. Byl to první snímek po dlouhé devitíleté pause, kterou si od herectví vzala, aby se věnovala rodině.
  • Syn Seana Conneryho, Jason, si o téměř deset let později zahrál následníka Robina Hooda, zbojníka Roberta z Huntingdonu, v britském seriálu Robin Hood (1984–1986).

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!