Rituál, o kterém se nesmí mluvit

Na malý ostrov, kterému vládne feministický kult, přijíždí vyšetřovat zmizení malé holčičky Nicolas Cage. Zjišťuje, že muži tu mají značně podřadné postavení, určeni jsou vlastně jen na rozmnožování, a tak je od začátku jasné, že to nebude mít lehké. Horor si na Prima MAX pusťte v úterý od 20.00.
Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem
Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem
Warner Bros. US

reklama

Detektiv Edward Malus (Nicolas Cage) si s sebou nese trauma. Před lety se stal svědkem dopravní nehody, ale nedokázal tehdy z nabouraného vozu zachránit matku s dítětem. Nyní má pocit, že dostává druhou šanci.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rituál - upoutávka

Obrátí se na něj bývalá snoubenka s prosbou o pomoc při pátrání po její osmileté dceři Rowan. I přes varování kolegů, kterým se okolnosti případu zdají podivné, odlétá Edward na malý ostrov u pobřeží Spojených států, kde jeho bývalá snoubenka Willow spolu se svou dcerou poslední roky žila.

Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem
Autor: Warner Bros. US Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem

Hned po příletu ho zarazí jistá zaostalost tamních obyvatel. Postupně zjišťuje, že na ostrově, kde žije většina žen, vládne matriarchát: místní vyznávají starý pohanský kult Matky Země a muži jsou tu považováni za podřadné.

Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem
Autor: Warner Bros. US Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem

Vedoucí komunity sestra Summerisles se prohlašuje za zástupkyni Matky Země na zemi a vypráví Malusovi, jak tento ostrov kdysi koupila její prastará matka, aby tu kult mohla praktikovat. Ač sestra Summerisles se zdá být při pátrání nápomocna, ostatní obyvatelé ostrova tvrdí, že Willow žádnou dceru neměla, a pokud snad náhodou ano, je už určitě mrtvá. S tím se ovšem detektiv nehodlá smířit.

Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem
Autor: Warner Bros. US Záběry z filmu Rituál s Nicolasem Cagem

Jak postupuje ve svém pátrání dál a dál, odkrývá další prapodivné indicie a zaplétá se do sítě pohanských tradic opředenými starodávným tajemstvím. Čím více se blíží k odhalení pravdy o malé holčičce, tím častěji naráží na to, o čem je na ostrově zakázáno mluvit… Na Rituál.

Věděli jste o filmu Rituál, že…

  • Snímek je zčásti remakem stejnojmenného hororového filmu (v originále Wicker Man) z roku 1973, částečně ale čerpá i z románu Ritual (1967) od Davida Pinnera.
  • V roli jedné sestry zde můžeme vidět mladičkou Leelee Sobieski, které bylo při natáčení necelých 24 let.

Režie: Neil LaBute
Scénář: Neil LaBute, Anthony Shaffer (původní scénář)
Kamera: Paul Sarossy
Hudba: Angelo Badalamenti
Hrají: Nicolas Cage, Ellen Burstyn, Kate Beahan, Frances Conroy, Molly Parker, Leelee Sobieski, Diane Delano, Erika-Shaye Gair, Christa Campbell, Aaron Eckhart, James Franco
Rok uvedení: 2006

reklama

reklama