Rande naslepo: Jak hlavní hrdina s těžkou poruchou dosáhl svého snu?

Promyšlená, konzistentní, vtipná a celkově moc příjemná komedie německé produkce na motivy skutečného životního příběhu. Tím, že se jedná vlastně o biografický snímek, dojde tu i na řadu dramatických scén, a přirozená inteligence a vtip autora jsou zárukou kvality.
Záběry z filmu Rande naslepo
Záběry z filmu Rande naslepo
StudioCanal Deutschland

reklama

V pondělí od 20:00 na Prima MAX uvidiíte komedii podle biografické knihy, ve které autor Saliya Kahawatte vtipně popsal vlastní životní příběh. Spisovatel přišel kvůli dědičné chorobě v patnácti letech o 80 procent zraku, přesto se rozhodl nevzdat se svého snu – práce v hotelové branži – a podal si přihlášku na stáž v pětihvězdičkovém hotelu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rande naslepo - upoutávka

A stejně tak hlavní hrdina, teenager Saliya: Po maturitě zatají svůj handicap a je přijat na stáž v luxusním hotelu Bavorský dvůr v Mnichově. O jeho oční vadě se zprvu dozví jen jeho kolega Max, s jehož pomocí se Salimu daří plnit většinu zadaných úkolů. Ač vidí jen mlhavé světlo a hrubé obrysy a na svět se kouká jak skrze tlusté mléčné sklo, daří se mu dlouho dobu všechny klamat.

Sali je totiž neuvěřitelně cílevědomý a rozhodnutý udělat vše pro to, aby si práci udržel. A tak se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů a prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru i na pokojích.

Záběry z filmu Rande naslepo
Autor: StudioCanal Deutschland Záběry z filmu Rande naslepo

Během praxe (a navzdory svému postižení) si v práci všimne kolegyně Laury, do níž se bláznivě zamiluje. Svůj handicap jí ovšem nemůže tajit donekonečna. Všechno praskne, když Sali na hřišti ztratí pětiletého syna Laury, kterého slíbí pohlídat. Mladá žena se se Salim rozejde a jako by tak odstartovala období, kdy všechno začne jít z kopce.

Záběry z filmu Rande naslepo
Autor: StudioCanal Deutschland Záběry z filmu Rande naslepo

Sali má stále častější problémy se šéfem hotelového baru a doma taky všechno není růžové. Otec, který mu neustále vyčítal jeho handicap, se rozhodl od rodiny odejít a nechat ji prakticky bez peněz. Sali si musí najít brigádu a nedostatek spánku začne kompenzovat drogami…

Naštěstí ale život jako by se v případě Saliya Kahawatteho řídil podle scénáře romantických komedií, ve kterých všechno nakonec dospěje k nevyhnutelnému happyendu.

Záběry z filmu Rande naslepo
Autor: StudioCanal Deutschland Záběry z filmu Rande naslepo

Možná jste netušili, že…

  • Casting na hlavní roli vyhrál nadějný německý herec Kostja Ullmann, který nejenže se  Kahawattenovi podobal fyzicky, ale zároveň měl za sebou již bohatou hereckou dráhu a řadu významných ocenění. Ze strany matky, profesionální tanečnice a členky Národního baletu v Londýně, má Kostja portugalské a indické předky a Saliya Kahawatte je ze strany otce poloviční Ind. Ve svých dvaadvaceti letech se herec proslavil rolí mladého delikventa, který si vybuduje sadomasochistický vztah ke své probační úřednici (Verfolgt, 2006) a na festivalu v Locarnu za ni získal cenu Zlatého leoparda.

Rande naslepo uvidíte v pondělí od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama