Rambo se v úterý vrací podruhé a jde na to ještě tvrději!

Honem, ti váleční zajatci se přece neosvobodí sami od sebe! Těšte se na cestu do Vietnamu a zase zpět, Rambo 2 dorazí v úterý ve 20.00 na Prima MAX!
Citlivý drsňák z Vietnamu
Citlivý drsňák z Vietnamu

reklama

Poprvé bojoval jen sám za sebe, teď už ale nasadí svaly za své uvězněné kámoše. Protože no man gets left behind!

Neboli na Primě v úterý ve 20.00 na Prima MAX pokračujeme v krvavé jízdě tetralogií Rambo filmem Rambo 2. A tentokrát už se bude mnohem více střílet i zabíjet…

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rambo II - upoutávka

Po událostech prvního snímku trčí Rambo v kriminále. Americká vláda však k němu dojde s prosíkem a slibem propuštění – ve Vietnamu se prý stále nachází spoustu zajatců, které je třeba potichu najít a odhalit to světu.

Záběry z filmu Rambo II
Autor: Concorde Media Záběry z filmu Rambo II

Jenže to by nebyl Rambo, aby celou situaci nevyřešil takříkajíc Rambo stylem...
Ruku v ruce s tím se Rambo 2 mění v akční klasiku, jakou si všichni dobře pamatujeme. Počty mrtvých nepřátel razantně narostly a není divu, že Rambo 2 v podstatě nastartoval éru akčních videoher. Hry, jež se jím zjevně inspirovaly, jako Commando či Contra, totiž dnes vnímáme jako základní kameny budoucích Call of Dutyů nebo Crysisů.

Rambo II 2 Foto:

Zatímco první Rambo jakž takž připomínal drsnou, psychologickou cestu válkou unaveného veterána, Rambo 2 se plně ponořil do kruté akce. Vybuchující šípy, honičky ve vrtulnících, jednočlenné komando… Až člověka udiví, jak vlastně Amíci mohli vietnamskou válku vůbec prohrát.

Na to skoro doplatil i začínající James Cameron, který psal scénář spolu se Sylvesterem Stallonem. Kritika Ramba 2 strhala a ve vypjatých 80. letech ho označila za film, co se snaží přepsat prohranou válku. Cameron proto rychle začal mluvit o tom, že má na svědomí jen akční části a politiku do díla vepsal až sám Stallone.

Ať je to jak chce, Rambo 2 patří do výkladní skříně osmdesátkových akčňáků.

Užijte si ho v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Rambo II 1 Foto:

Chcete vědět o filmu Rambo II víc:

  • Spoluautorem scénáře byl James Cameron (Titanic, Avatar), což později vyústilo v menší kauzičku.
  • Na všechnu tu fašírku měl Rambo mít původně parťáka, kterým neměl být nikdo menší než mladý John Travolta!
  • V jedné z pasáží svírá Rambo jistou umírající postavu. V původním sestřihu emotivně vykřikl "NE!", což bylo doprovázeno trojitou ozvěnou a trojitým přiblížením kamery k jeho tváři. Diváci se tomu však na prvních projekcích hlasitě smáli.
  • Ve filmu zhyne 67 lidí, 57 z nich rukou (nožem, kulometem, šípem...) Ramba samotného.
  • Snímek kromě jedné nominace na Oscara utržil i patero filmových anticen Zlatá malina, včetně "ceny" za nejhorší scénář. Na další čtyři byl nominovám. Tak ještě že v Rambovi o scénář až tak moc nejde…
Čtvrteční Teorie velkého třesku a mstící se Sheldon

xxx 

Virtuální krádež postavičky z World of Warcraft Sheldyho natolik zabolela, že se vydal vše prošetřit do reálného světa. Velkotřeskoví teoretici jedou ve čtvrtek ve 21.20 na Prima COOL!

http://cool.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/1/15204_teorie-velkeho-tresku_image_620x349.jpg

"Vsadím se, že je to nějaký loser, co pořád žije u svých rodičů!"

Jo jo, humor se slzama v očích je ten nejlepší. Čtvrteční díl Teorie velkého třesku však neřeší jen tak nějaké zápletky, nýbrž prachsprostou loupež!

Ztráta milovaného kamaráda spolu s milovaným ptákem a neméně milovaným mečem zabolí - zvláště když jde o stovky hodin pilované postavy z World of Warcraft!

Hackeři si však došlápli na špatnou oběť, protože doktor Sheldon Cooper má přece pod čepicí. Stačí zapojit své stalkerské schopnosti, pachatele najít přes internet a pak... ho pouze konfrontovat v reálném životě.

Jak to (ne)zvládne čekujte ve čtvrtek ve 21.20 na COOLu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!