Půvabně old-schoolové Tajnosti Paříže, v hlavní roli Jean Marais

Chrabrý a čestný hrdina v přestrojení za chuďase proniká do světa prostých lidí, aby odčinil, co neuvážením napáchal. Romanticko-dobrodružné drama francouzské produkce si vychutnejte v pátek na Prima MAX! Od osmi.
Záběry z filmu Tajnosti Paříže
Záběry z filmu Tajnosti Paříže
P.A.C.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Markýz de Sombreuil (Jean Marais) je bohatý šlechtic ve státních službách, který má dobré srdce, leč trochu lehkovážnou povahu. Jednou při divokém přesunu z jednoho večírku na druhý srazí v klikatých uličkách Paříže svým kočárem chudého dělníka.

Tajnosti Paříže - upoutávka
Tajnosti Paříže - upoutávka

Výčitky svědomí mu nedají spát, a tak se navzdory zaplacené pokutě rozhodne po osudu muže dále pátrat. Ke svému zármutku zjistí, že dělník na následky zranění v nemocnici zemřel a zbyla po něm nezaopatřená mladičká dcera Marie. Šlechtic se rozhodne rodině pomoci, ale tak, aby o tom nevěděla. Převlékne se za přístavního dělníka a vyzbrojen jen silou svých pěstí a nebývalou fyzičkou vydává se mezi chudý pařížský lid konat dobro.

Záběry z filmu Tajnosti Paříže
Autor: P.A.C. Záběry z filmu Tajnosti Paříže

Věděli jste o filmu Tajnosti Paříže, že...

  • Všechny kaskadérské kousky tu Jean Marais zvládl sám, bez dubléra.
  • Snímek vychází ze stejnojmenné knižní předlohy, i když příliš důsledně se jí nedrží. Poprvé román vycházel ve Francii v novinách Journal des Débats (česky Noviny diskuzí) v letech 1842 až 1843 na pokračování a čítal celkem 90 dílů! Noviny Journal des Débats měly ve Francii dlouholetou historii. Založeny byly v již v roce 1798 a fungovaly téměř až do konce druhé světové války v roce 1944. Příběh zaznamenal velký čtenářský ohlas a téměř okamžitě navýšil prodeje.
  • Román byl převeden i na divadelní prkna a jedna dřívější filmová adaptace spatřila světlo světa už v roce 1943. Do angličtiny byl přeložen až v roce 2015 a vydán v edici Penguin Classics.
Reklama
Reklama