Půvabná mrtvola zavede Maigreta do erotikou prodchnutého podsvětí

Na Montmartru někdo zabil dvě ženy. Komisař Maigret tuší, že mezi oběma vraždami existuje spojitost. Příběh má podle všeho kořeny v dávné minulosti. Detektivku Maigret a drahoušek z Montmartru s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli sledujte ve středu ve 20.00 na Prima MAX!
Maigret a noc na křižovatce JP
Maigret a noc na křižovatce JP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pozdě v noci se na policejní stanici deštěm zmáčeného Montmartru zjeví mladá žena. Má rozmazanou rtěnku a nejistou chůzi, ale je zvláštním způsobem svůdná. Trvá na tom, že má životně důležitou informaci, jenže o hodinu později všechno popře. Tak začíná záhada brutálně uškrcené půvabné mrtvoly, která Maigreta zavede až do erotikou prodchnutého podsvětí.

Maigret a drahoušek z Montmartru - upoutávka
Maigret a drahoušek z Montmartru (2) - upoutávka

Jak moc znáte postavu Maigreta?

  • Komisaře Maigreta zná každý. Kdo by ho přece neznal? Tak schválně, vyzkoušejte se. Jaké je Maigretovo křestní jméno? Správně je Jules.
  • Víte, že postava Maigreta se vyskytuje celkem v pětaosmdesáti literárních dílech detektivních knih belgického spisovatele George Simenona?
  • V podstatě jde vždy o geniálního policejního detektiva-kriminalistu, který je obdařen mnoha podivuhodnými vlastnostmi. Vyniká velkou intuicí a předvídavostí, je mistrem v kladení otázek, má velmi dobré logické uvažování. Závidět mu lze jeho pozorovací talent a umění naslouchat.
  • Maigret nejezdí automobilem, protože nemá řidičský průkaz. K dopravě využívá buďto služební vozidlo či taxi, nebo se svěze pařížskou MHD.
  • Nosí typický dlouhý kabát a výrazný klobouk.
  • Je vášnivým kuřákem dýmky.
  • Sídlí na pařížském Nábřeží Zlatníků v budově pařížské policejní prefektury.

V roli zádumčivého, tichého a zároveň urputného detektiva Maigreta si v televizním filmu Maigret a noc na křižovatce (2017) zahrál Rowan Atkinson alias Mr. Bean.

Napínavý kriminální film Maigret a noc na křižovatce si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX!
Reklama
Reklama