Pumpaři od Zlaté podkovy: Jiří Bartoška si vydupal výhodnou smlouvu, přesto byl v ohrožení života

Hvězdně obsazená kriminálka si brala na paškál drobnou kriminalitu, která ale v důsledku vede k rozkrádání celého československého státu.
Záběry z filmu Pumpaři od Zlaté podkovy
Záběry z filmu Pumpaři od Zlaté podkovy
archiv: Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX uvidíte, jak se režiséru Otakaru Fukovi podařilo dát dohromady hvězdnou partu herců. Jen namátkou: Jiří Bartoška, Josef Vinklář, Václav Lohniský, Jiří Krampol, Miroslav Moravec, Jan Přeučil, Jiří Kodet, Jiří Lír a další.

Spokojenost i bez cateringu

Přestože se natáčelo v zimě, ve sněhu a tuhých mrazech, na place po celou dobu panovala příjemná nálada. „Nikdo se nad nikoho nepovyšoval, neexistovala nějaká zášť, závist, že by ten či onen měl větší prostor na úkor toho druhého. Nic takového. Skvěle jsem si všichni rozuměli. O pauzách jsme pili teplý čaj a jedli chleba s paštikou, protože žádný catering, jako je teď, tenkrát nebyl, vyprávěli si a bylo nám fajn,“ zavzpomínal na natáčení Krampol.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pumpaři od Zlaté podkovy - upoutávka

„Myslím, že se podařilo natočit poctivou detektivku se vším všudy. Dnes je to samý krvák, což úplně nesnáším. Moc mě těší, že se ‚Pumpaři‘ v televizi dodnes reprízují. Ten film si to zaslouží. Pamatuji si, že když se poprvé objevil na obrazovkách, dlouho se o tom mezi lidmi mluvilo. A líbilo se to i pumpařům, kteří přitom nebyli vyobrazeni zrovna v tom nejlepším světle,“ dodal herec, který do scénáře vnesl i několik svých vlastních hlášek.

Například: „Janinka má spotřebu jako tryskáč.“ Anebo ve scéně, kdy lakomému taxikáři promáčkl kolenem kapotu: „Karate je svinstvo.“ „Vždycky jsem byl rád, když jsem si mohl text upravovat tak, aby mi šel lépe z pusy a byl v tom třeba i nějaký ten fór. Bavilo mě, když mi v tom režiséři nechávali volnost,“ prozradil Jiří Krampol. 

Záběry z filmu Pumpaři od Zlaté podkovy
Autor: archiv: Filmové studio Barrandov Záběry z filmu Pumpaři od Zlaté podkovy

Nechtěně kaskadérem

Zajímavé historky z natáčení si vybavil i Jiří Bartoška, který ztvárnil hlavní roli. „Protože jsem byl už tehdy vášnivý kuřák, dal jsem si do smlouvy, že budu moci kouřit i na benzince, což mi bez mrknutí oka bylo povoleno. Točilo se v lednu a únoru a zima byla opravdu hodně krutá. Tehdy neexistovalo, aby hadice a čerpací pistole zůstala v nádrži při tankování díky pojistce držet sama, tak jsme ji museli mít pořád v ruce a dost často se stalo, že mi k tomu ruka přimrzla,“ uvedl herec, který všechny kaskadérské kousky absolvoval na vlastní pěst.

„V těch automobilových honičkách jsem neměl dubléra, za volantem jsem byl skutečně já. Byl to docela dobrej adrenalin,“ poznamenal s úsměvem. 

Tragikomické vzpomínky má Gabriela Osvaldová, která si zahrála Evu Semerádovou, úřednici OPBH (Okresní podnik bytového hospodářství – pozn. red.). „Paradoxem bylo, že námět filmu se týkal přesně toho, za co zrovna seděl můj bratranec. Takže jsem točila ‚Pumpaře‘ a svému bratranci do kriminálu posílala povzbudivé dopisy, aby vydržel. Tohle šméčko tenkrát prostě frčelo,“ prohlásila Osvaldová.

Kriminálku Pumpaři od Zlaté podkovy uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!