Prožijte večer se skvělým dramatem Bídníci

Výborná britsko-americká verze nesmrtelného příběhu, zcela srovnatelná s francouzským dramatem z roku 1958 s Jeanem Gabinem. Nádherná je výprava i kostýmy, nejvíc vás ale dostanou herecké výkony a zvlášť ten Geoffreyho Rushe. Mrkněte v neděli ve 20.00 na Prima MAX!
Záběry z filmu Bídnici z roku 1998
Záběry z filmu Bídnici z roku 1998
Columbia/Sony

reklama

Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman... i díky nim nebudete mít šanci se nudit. Stopáž filmu má sice něco přes 130 minut, ale když vás zrovna nesvírá napětí, kocháte se skvělou výpravou, vašim smyslům lahodí krásná hudba, pozornost poutá zajímavé vyprávění, české exteriéry a excelentní herecké výkony.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bídníci - upoutávka

Ďábelský Javert je v podání Geoffryho Rushe zcela nezapomenutelný a jeho protějšek Liam Neeson je jako chrabrý Valjean také přesvědčivý. Zkrátka zdařilá adaptace slavného románu, které nelze téměř nic vytknout. Vážně Prima.

Záběry z filmu Bídnici z roku 1998
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Bídnici z roku 1998


Jean Valjean (Liam Neeson) se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neskutečná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež.

O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta malého městečka. Naneštěstí novým velitelem místní policie je jmenován inspektor Javert (Geoffrey Rush), který si Valjeana pamatuje z galejí. Tomu se daří svou pravou identitu skrývat, ale mazaný policista vymyslí plán, jak na něm doznání vynutit.

Záběry z filmu Bídnici z roku 1998
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Bídnici z roku 1998

Mezitím se Valjean ujímá nemocné ženy Fantiny (Uma Thurman) a na smrtelné posteli jí slibuje, že se postará o její dcerku Cosette (Claire Danes), která otročí v místním hostinci. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi na poslední chvíli nepodařilo uprchnout. S malou Cosette nachází úkryt v pařížském klášteře, ale jeho a Javertova cesta se má zkřížit ještě jednou a to během pařížské revoluce roku 1832. 

Možná jste o filmu Bídníci netušili...

  • Film se natáčel v roce 1997 mimo jiné na zámku v Dobříši, na Hradčanském náměstí v Praze, na zámku v Tróji, v Kutné hoře, Žatci a Vrbnu.
  • Zahrálo si v něm i několik českých herců, například Miroslav Táborský, Jan Kuželka, Zdeněk Vencl, Pavel Kočí a další.

Užijte si film v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Bille August 
Předloha: Victor Hugo (kniha) 
Scénář: Rafael Yglesias 
Kamera: Jörgen Persson 
Hudba: Basil Poledouris 
Hrají: Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman, Claire Danes, Hans Matheson, Reine Brynolfsson, Toby Jones, Václav Chalupa, Janet Henfrey, Zdeněk Hess, Jan Kuželka
Rok uvedení: 1998

reklama

reklama