Připravte se na pecku Total Recall!

Arnold v nejlepších letech přináší film, který milují fanoušci střílení i ironie. Mrkněte se v pátek ve 22.15 na Prima MAX!
Arnold Schwarzenegger ve filmu Total Recall
Arnold Schwarzenegger ve filmu Total Recall
gienapp-pop.com

reklama

Stavební dělník Doug Quaid (Arnie) si žije život roku 2084 – má sexy manželku i pěkný byt, sžírají ho však chutě navštívit Mars.

Jednoho dne se tak vydá do "cestovní agentury" Rekal, která nabízí implantaci vzpomínek. Doug si vybere dobrodružný myšlenkový výlet na Mars v roli tajného agenta.

Záhy se však ukáže, že Doug je skutečným agentem a implantace Rekalu mu pouze oživila předešlý život. Vydává se na krvavou cestu na rebelující Mars, všechno však může být docela jinak – je totiž možné, že Doug není meziplanetárním špionem a pouze trčí v křesle a prožívá svou zaplacenou fantazii.

Total Recall
Autor: TriStar Pictures Total Recall

Podobně jako Hvězdná pěchota je i Total Recall od režiséra Paula Verhoevena dílkem pro všechny sorty diváků. Milovníci akce si užijí do sytosti – Arnieho kousky obsahují vraždění sbíječkou, detonující hlavy i brutální dekompresi. Při své misi spasí Mars a pozná řadu obskurních postaviček včetně trojprsé prostitutky... Nelze se divit, že Total Recall byl ve své době obviňován z absurdně velké míry násilí!

Total Recall
Autor: Columbia Pictures Total Recall

Cyničtější diváci však ve snímku mohou vidět i smutnou oživlou fantazii, která si vlastně z akčních filmů 80. let nemilosrdně utahuje. Režisér Paul Verhoeven a představitel hlavní role Arnold Schwarzenegger se ostatně liší i v odpovědi, jestli se děj filmu "skutečně stal" nebo jde jen o iluzi. Zatímco Verhoeven je na straně snu, Arnie tvrdí opak.

Total Recall je tak ojedinělým filmem, u něhož si každý najde to své – včetně možnosti hledat náznaky pro jednu či druhou verzi zápletky. Který jiný brutální akčňák má něco podobného!?

Je jen příznačné, že Total Recall vznikl na motivy povídky Philipa K. Dicka s názvem We Can Remember It For You Wholesale. Dick totiž platil za proslaveného mystifikátora a milovníka ujetých "mind fuckových" příběhů, u nichž na konci většinou nebylo jisté vůbec nic...

Snad i pro netradiční pojetí je tak Total Recall z roku 1990 dodnes nepřekonanou klasikou, jež beze ztráty kytičky překonává i jeho remake.

Připomeňte si ji v pátek ve 22.15 na Prima MAX!

Chcete vědět víc o filmu Total Recall?

  • V hlavní roli se měl objevit Patrick Swayze, jenž dokonce film začal i natáčet. Arnold se k projektu dostal až po nešťastném krachu původního investora.
  • Podobně se i režie měl původně chopit jiný kultovní tvůrce – David Cronenberg.
  • Arnold měl už hrát ve Verhoevenově předešlém Robocopovi, nevešel se však do kostýmu...
  • Navzdory dobové kontroverzi byl Total Recall nominován hned na dva Oscary.
  • Celkový počet zabitých: 77!

reklama

reklama