Připraví zmrzlý muž Louis de Funèse o celý majetek?

Fanoušci Louis de Funèse mohou jásat. Na obrazovky se dostává méně známý film s francouzským komikem, který se proslavil především filmy o rtuťovitém veliteli četníků či filmy o Fantomasovi. Bude vás bavit příběh a skvělá zápletka. V pátek ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Hibernatus
Záběry z filmu Hibernatus
Gaumont Film Company

reklama

Píše se rok 1969 a v Grónsku bylo objeveno zmrzlé tělo neznámého muže. Stal se pravděpodobně obětí nehody během expediece v roce 1905. A protože tělo bylo perfektně zakonzervováno, vědci se pokoušejí muže rozmrazit a pomalu uvést zpět do života.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hibernatus - upoutávka

Obchodník Hubert de Tartas (Louis de Funès), který žije na supervysoké noze především díky rodinnému jmění své manželky Edmé (Claude Gensac), je celým objevem naprosto nadšen.

Záběry z filmu Hibernatus
Autor: Gaumont Film Company Záběry z filmu Hibernatus

Ale jen do chvíle, kdy se dozví, že šlo o francouzskou expedici a oživený muž Paul Fournier (Bernard Alane) je dědečkem jeho ženy Edmé. Živý dědeček totiž znamená, že de Tartasovi přijdou o továrnu a veškerý majetek! A tak se snaží Edmé přesvědčit, aby nechala svého předka vědcům. Ta o ničem podobném nechce ani slyšet. Dědeček, který je vlastně pohledný mladík, se podle Edmé musí vrátit domů. Hubert de Tartas pod vlivem ženy nakonec souhlasí. A musí poslechnout i dosti bizarní radu lékařů a vědců. Aby se zmrzlý dědeček nestal obětí šoku, je potřeba vše ve městě přizpůsobit období roku 1905.

Záběry z filmu Hibernatus
Autor: Gaumont Film Company Záběry z filmu Hibernatus

A tak celá rodina včetně vzteklého Huberta de Tartas hraje ve jménu dědečkova zdraví jakési divadlo. De Tartas musí například předstírat že je pouze nápadníkem své ženy. Pro diváky jde o silně komické situace, ale Hubert de Tartas nakonec nevydrží a řekne „mladému“ dědečkovi pravdu. Mrkněte na to, jak to dopadne!

Není vám do smíchu? Zachechtejte se při francouzské komedii Hibernatus s Louis de Funèsem! V pátek ve 20.00 hod na Prima Max!

Záběry z filmu Hibernatus
Autor: Gaumont Film Company Záběry z filmu Hibernatus

Co vás na filmu Hibernatus zajímá?

  • Pro tehdy 21 letého herce Bernarda Alane, byla role „zmrzlého“ Paula Fourniera ve filmu Hibernatus (1969) první filmovou rolí. Později se proslavil hlavně jako divadelní a muzikálový herec. Působil nejen ve Francii, ale současně také v Anglii.
  • Bohatou manželku Huberta de Tartas půvabnou Edmé si zahrála blondýnka Claude Gensac. Tato herečka velmi jemných mravů vyšší třídy hrála manželku Louise de Funèse celkem v deseti filmech.
  • Film byl natočen podle divadelní hry Jean – Luca Bednarda z roku 1957. Studio Gaumont oslovilo režiséra Edouard Molinara a do hlavní role obsadilo Funèse. Podobný scénář se odehrál i při vzniknu filmu Oskar (1967)
  • Ve filmu Hibernatus se můžete těšit i na svatbu. Zkuste si tipnout, kdo si bude koho brát.
  • První roli u filmu dostal geniální komik Louis de Funès až ve 31 letech! Začalo se mu přezdívat „muž, který udělá čtyřicet obličejů za minutu“.
  • Francouszký komik Louis de Funès mluvil třema jazyky – španělsky, anglicky a samozřejmě francouzsky. Jeho matka pocházela ze Španělska.
  • Louis de Funès byl vynikající pianista a vlastnil zámek Chateau de Clermont blízko města Nantes. Ze dvou manželství se mu narodili tři synové – Daniel, Patrick a Olivier, který se stal hercem.

reklama

reklama