Prima MAX oslaví šesté narozeniny s Jamesem Bondem. Jaké premiéry představí?

Kanál Prima MAX slaví šesté narozeniny, s čímž souvisí i bilancování roku 2021. Během něj se divákům líbily nejvíce tituly Fukušima, Kurýr 2, Podfukáři 2 nebo současná česká komedie Ženy v běhu.
Russell Crowe v thriller Vyšinutý
Russell Crowe v thriller Vyšinutý
Solstice Studios

reklama

Už šest let přináší Prima MAX na televizní obrazovky ty nejlepší filmové tituly! V sobotu 20. listopadu, kdy filmový kanál oslaví své šesté narozeniny, tomu nebude jinak. Večerní vysílání ovládne tajný agent James Bond v podání Daniela Craiga v thrilleru Skyfall. A také další sobota, 27. listopadu, bude patřit agentu 007, tentokrát ve snímku Spectre.

Užijte si filmy o sto šest!
Autor: archiv FTV Prima Užijte si filmy o sto šest!

Novinky pro oslavence

Vedle populárních bondovek nasadí Prima MAX kolem narozeninového dne také dvě filmové premiéry. Pomyslná narozeninová oslava začne ve čtvrtek 18. listopadu akčním psychothrillerem Vyšinutý. V hlavní roli vyšinutého a nebezpečného muže, který pronásleduje a trýzní náhodnou oběť, exceluje Russell Crowe.

V pondělí 29. listopadu se pak divákům představí premiéra komedie Sexy Jexi. Hlavním hrdinou příběhu je Phil. Nemá žádné kamarády, osobní život ani přítelkyni, je však závislý na mobilním telefonu a sociálních sítích. Když si pořídí nový model mobilu s neočekávanou funkcí virtuální asistentky a životní koučky JEXI, začne si konečně užívat život a jeho závislost odeznívá. Jenže umělá inteligence začne žárlit…

Letošní divácké hity

„Prima MAX si u diváků za posledních šest let vysloužila renomé oblíbeného a filmově pestrého kanálu, který přináší kultovní tituly i jedinečné premiéry. Pro skupinu Prima je nepostradatelnou hnací silou, která vykazuje skvělá a stabilní čísla sledovanosti. V letošním roce dosáhla Prima MAX v cílové skupině 15+ průměrného celodenního podílu na sledovanosti 2,58 %. Když srovnáme loňský a letošní říjen, tak se prime time share ve strategické cílové skupině 15–69 navýšil o 0,22 p. b., tedy z 3,46 % na současných 3,67 %,“ říká programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek.

Nejúspěšnější filmy roku 2021 na kanálu Prima MAX
Autor: archiv FTV Prima Nejúspěšnější filmy roku 2021 na kanálu Prima MAX

A které filmy bavily diváky v roce 2021 nejvíce? Jednoznačným vítězem je japonské drama Fukušima o tragédii fukušimské jaderné elektrárny z roku 2011, které 5. ledna přilákalo k obrazovkám 362 000 diváků. Druhou příčku obsadil francouzský akční thriller Kurýr 2, vysílaný 26. ledna (279 000 diváků) a třetím nejsledovanějším filmem se 31. ledna stali Podfukáři 2 (266 000 diváků).

Fukušima se probojovala i na druhou příčku nejsledovanějších filmů od vzniku kanálu Prima MAX v roce 2015. Prvenství stále drží bondovka Skyfall ze 14. ledna 2020, kdy ji sledovalo 377 000 diváků (share 9,29 % v CS 15+). A sluší se doplnit, že v pořadí pátý kanál skupiny Prima s převážně filmovým obsahem své vysílání zahájil 20. listopadu 2015 českou televizní premiérou hitu Vlk z Wall Street, kterou si nenechalo ujít 135 000 diváků.

reklama

reklama