Přes prsty: Hřebíčková s Nesvačilovou prožily hotové peklo, Langmajer se zase svlékal

Sportovní komedie Přes prsty se v roce 2019 stala diváckým hitem, který vidělo téměř 400 tisíc diváků. Sázka debutujícího Petra Kolečka na známé tváře se rozhodně vyplatila.
Denisa Nesvačilová a Petra Hřebíčková v komedii Přes prsty.
Denisa Nesvačilová a Petra Hřebíčková v komedii Přes prsty.
CinemArt

reklama

V sobotu od 20:15 na Primě dostat Přes prsty občas skutečně bolí. Za komedií ze sportovního prostředí stojí Petr Kolečko, úspěšný scenárista seriálů Okresní přebor či Most!, který si poprvé svůj námět i sám zrežíroval. Byla to pro něj velká výzva.

„Raději jsem se ale obklopil osvědčenými lidmi, se kterými jsem dříve spolupracoval. Hodně věcí dělal také asistent režie a pomáhali mi i samotní herci Jirka Langmajer nebo Petra Hřebíčková. Když bylo ale potřeba něco rozhodnout, nikdo vám nepomůže. To bylo celkem stresující,“ přiznal Kolečko.

Pochvaly od Prachaře

Jako debutující režisér si ovšem herce na svou stranu získal okamžitě. „My se spolu známe strašně let, víme o sobě úplně všechno. Říkal jsem mu Český Dietl (podle Jaroslava Dietla, českého scenáristy a dramaturga – pozn. red.), jak jsem ho ale během tohoto natáčení poznal jako režiséra, tak je pro mě i český Tarantino (amerického režiséra Quentina Tarantina snad ani netřeba představovat – pozn. red.). Taková kombinace obojího. Je prostě šikovnej. Na co sáhne, to mu jde,“ prohlásil uznale Jakub Prachař.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Přes prsty - upoutávka

Přestože má ve filmu pouze malou roli, vůbec toho nelituje. „Je to jedna z nejefektivnějších postav, co jsem kdy hrál. Za strašně krátký čas toho ukážu hrozně moc. Ta scéna trvá asi třiačtyřicet vteřin, ale stojí za to. Lidé se mají rozhodně na co těšit,“ dodal s úsměvem.

Prozkoumané pole

Spolupráci si pochvaloval i Jiří Langmajer. „Diváky bych pozval na Kolečkův humor, hezké holky nebo Vojtu Dyka, který je tam výtečný. Snažili jsme se udělat dospělý film, který by lidi nejen pobavil, ale u něhož by se i nad něčím zamysleli. Bylo to fajn natáčení,“ uvedl herec, kterého opět uvidíme téměř v plné kráse a v řadě milostných scén. „Je mi čtyřiapadesát, ale už od svých dvaceti let hraju pořád ty samé postavy, které neustále s někým spí a svlékají se. Takže jsem na to už zvyklej a vadilo by mně, možná i chybělo, kdybych se v nějakém filmu nemohl vysvléci,“ laškovně poznamenal Langmajer. Přestože je duší velký sportovec, beach volejbal ho ve filmu hrát neuvidíme. „Tenhle sport je fakt hodně těžká disciplína. Kdybych ho měl hrát, byla by to katastrofa,“ oddechl si herec.

Dřina v písku

Zato hlavní hrdinky Petra Hřebíčková s Denisou Nesvačilovou si s míčem v písku užily své. „Plážový volejbal jsem hrála několiksetkrát rekreačně s kamarády a ještě na kamerovkách jsem si bláhově myslela, že ho umím. Pak když jsme začaly s Petrou chodit na tréninky k profíkovi, zjistila jsem, že neumím vůbec nic. Intenzivně jsme trénovaly asi čtyři měsíce a byl to záhul,“ prozradila Nesvačilová.

Makačka to byla i na place. „Po celou dobu panovalo úmorné vedro a my v písku v plavkách trávily dvanáct hodin denně. Běhat, padat v tom těžkém terénu do toho odříkávat dialogy a všechno to skloubit dohromady, aby to nějak vypadalo, bylo velmi náročné. A samozřejmě i nějaká ta bolístka byla. Modřiny, odřeniny,“ dodala herečka.

Sportovní komedii Přes prsty uvidíte v sobotu od 20:15 na Primě nebo se na ni podívejte v naší Videopůjčovně:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!