Před svatbou ne! A po svatbě už vůbec ne…

Nadprůměrná komedie se Sigourney Weaver a Jennifer Love Hewitt, které skvěle doplňují jedinečný Gene Hackman a Ray Liotta v rolích jejích (ne)chtěných nápadníků. Černý humor, kvalitní fórky a výborný herecký casting si vychutnejte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.
Před svatbou ne!
Před svatbou ne!

reklama

Vypadá to zcela jasně – chudák Angela Nardino (Sigourney Weaver) právě řekla ano nenapravitelnému záletníkovi, obchodníkovi s kradenými auty Deanu Cumanonnovi. Jenže po nevydařené svatební noci najde novomanžela v náruči jeho sličné mladé sekretářky – ani ne čtyřiadvacet hodin po obřadu! Angela požaduje okamžitý rozvod, se kterým provinilec rád souhlasí.

Před svatbou ne! - upoutávka
Před svatbou ne! - upoutávka

Bleskové manželství ho vyjde na 300 tisíc dolarů a pěkný nový bourák.
Střih, klapka: Angela Nardino, ve skutečnosti Max Conners, je velmi krásná, chytrá a vypočítavá žena, která si vydělává poněkud netradičním a ne zcela legálním způsobem: spolu se svou dcerou Page (Jennifer Love Hewitt) jsou sehraná dvojka sňatkových podvodnic.

Záběry z filmu Před svatbou ne!
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Záběry z filmu Před svatbou ne!

Zatímco Max lapne vytipovaného zámožného ptáčka do zlaté klícky manželství, její vnadná dcera ho vzápětí svede. Než však dojde na věc, Max dvojici odhalí a požaduje okamžitý rozvod, při kterém nevěrníka oškube jak vykrmeného kohouta. 

Jenže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Nebo taky: na každého jednou dojde. 

Jak se má brzy ukázat, i byznys ruinování bohatých mužů má svá úskalí.

Záběry z filmu Před svatbou ne!
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Záběry z filmu Před svatbou ne!

Možná jste nevěděli, že…

  • Gene Hackman hraje ve snímku tabákového magnáta a náruživého kuřáka, ač sám ve skutečnosti nekouří. Domnělé cigarety ve filmu jsou jen neškodné bylinkové náhražky, které používají odnaučení kuřáci.
  • Režisér snímku David Mirkin se objeví i před kamerou. Ve filmu si střihl roli Jackova právníka.
  • V komentářích na DVD se nechal režisér slyšet, že Sigourney Weaver jako rozená Newyorčanka neuměla řídit. Všechny scény, ve kterých řídila, ji proto činily extrémně nervózní.
    Záběry z filmu Před svatbou ne!
    Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Záběry z filmu Před svatbou ne!
  • Jennifer Love Hewitt si zlomila prst při natáčení placáku do vody.
  • Nejdražší záběrem snímku se stala nevinná scéna ke konci filmu, ve které se Jennifer Love Hewitt opírá o vůz a mluví s Rayem Liottem. Venku byla v době natáčení taková zima, že si herečka uvázala kolem pasu velkou bílou mikinu, ale před signálem klapky si ji zapomněla sundat. Scéna se již nedala přetočit, a tak se musela mikina později odstranit digitálně.    

reklama

reklama