Pravdivé lži: Schwarzenegger vydělal neuvěřitelné peníze, málem však zemřel

Slavná akční komedie je remakem jen o pár let staršího francouzského originálu, stala se však mnohem populárnější – i díky ikonickým výkonům božského Arnieho a Jamie Lee Curtis.
 Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis ve filmu Pravdivé lži.
Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis ve filmu Pravdivé lži.
20th Century Fox

reklama

V úterý od 20:00 to na Prima MAX Arnie zase jednou roztočí. Natáčení americké komedie o manželském páru, který před sebou ukrývá nečekaná tajemství, přišlo na více než 100 milionů dolarů, což z něj v roce 1994 udělalo do té doby nejdražší film na světě. Jenom za zapůjčení tří stíhaček včetně pilotů vyplatila produkce vládě USA téměř 2,5 milionů dolarů za jednu hodinu!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pravdivé lži - upoutávka

A do peněz samozřejmě lezly i honoráře pro hlavní herecké hrdiny. Například Arnold Schwarzenegger si vydělal závratných 15 milionů dolarů. Nutno ale dodat, že stačilo málo a nemusel si je už nikdy užít: Během natáčení totiž málem přišel o život.

Koňské štěstí i neštěstí

Od smrti ho dělilo pouhých pár metrů. Přihodilo se to při scéně, kdy měl na koni seskočit ze střechy mrakodrapu, ale na poslední chvíli se s ním měl zastavit. Jedna ze zavěšených kamer se ovšem nečekaně zřítila dolů a spadla nebohému zvířeti přímo na hlavu. Kůň se splašil a Arnolda shodil na plošinu, která byla pod úrovní střechy obří budovy. Pod plošinou už nebylo nic, jen třicetimetrová propast a dole tvrdý beton. Pokud by kůň udělal o pár kroků navíc, hvězdný herec už tu nemusel být...

I přesto, co za tragédii se mohlo stát, v rozhovorech na natáčení vzpomíná rád. „S manželkou Mariou jsme zrovna čekali syna Patricka, na jeho příchod na svět jsme se nesmírně těšili. Díky roli jsem se naučil vzlétnout a přistát stíhačkou, a dokonce i tančit tango,“ prozradil s úsměvem.

Pravdivé lži
Autor: 20th Century Fox/Universal Pravdivé lži

Nezapomenutelný striptýz

Jediné, s čím se na začátku vnitřně trochu pral, bylo obsazení jeho filmové manželky herečkou Jamie Lee Curtis. Představoval si na jejím místě jinou ženu. Producenti například uvažovali o Madonně nebo Sharon Stone. Režisér James Cameron, který se Schwarzeneggerem v roce 1984 natočil veleúspěšného Terminátora a o sedm let později i jeho pokračování, si ale dokázal navzdory hercově názoru prosadit svou. A hvězdný svalovec mu zpětně musel dát za pravdu.

Jamie se ničeho nebála a i v těch nejnebezpečnějších scénách se nenechala zastupovat kaskadérkou. Působila velmi přirozeně, bravurně dokázala sehrát vážné i komické pasáže. Stačí připomenout její svérázný striptýz, který patří k nejslavnějším filmovým striptýzům všech dob. Za svůj výkon získala Zlatý glóbus a s Arnoldem se stali přátelé. Naposledy se setkali před dvěma lety. „Stále mi vyráží dech. Starší, moudřejší, ale stále sám sebou. Je velmi laskavý a neustále se směje,“ svěřila se herečka fanouškům.

Akční komedii Pravdivé lži uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama