Povinná televizní „četba“: Sicilský klan

Klasický Jean Gabin, tentokrát však ne v roli komisaře, ale na druhé straně zákona – jako hlava sicilského klanu, jenž spolu s dalším protřelým kriminálníkem Alainem Delonem plánuje velmi odvážnou krádež šperků. Dívejte se v pátek ve 20.00 na Prima MAX!
Záběry z filmu Sicilský klan
Záběry z filmu Sicilský klan
FOX Int.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poctivá francouzská gangsterka ze staré školy s hvězdnou ústřední trojicí, kdy výše zníměné duo mafiánů doplňuje inspektor Lino Ventura, který jim je oběma v patách.

Sicilský klan - upoutávka
Sicilský klan - upoutávka

A kdyby to někomu nestačilo, hudbu k tomuto precizně vypilovanému snímku složil Ennio Morriconne. Když dáte tyto veličiny dohromady, vyjde vám, že takový film se zkrátka nedá ignorovat.

Záběry z filmu Sicilský klan
Autor: FOX Int. Záběry z filmu Sicilský klan

Už od prvních minut vám bude jasné, že máte co do činění s mimořádně napínavým snímkem s hereckými výkony, s jakými se na obrazovce jen tak nesetkáte. Scény s Lino Venturou a Jeanem Gabinem mají takové charisma a takovou hloubku, že vám bude připadat, že film nesledujete, ale jste jeho součástí. Prostě lahůdka par excellence.

Sicilský klan 8
Sicilský klan 8

Roger Sartet (Alain Delon) má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl odhalen a následně dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení, ovšem transport je během převozu přepaden a vězeň za pomoci tzv. sicilského klanu prchá.

Klan tvoří známá mafiánská rodina Manalesových v čele s otcem Vittoriem (Jean Gabin), který plánuje velmi odvážnou loupež. Ve vile Borgese právě probíhá výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů, na které má Vittorio zálusk. Roger se šťastnou náhodou nachomýtl k informaci, která má pro úspěch celé akce zásadní význam. Zabezpečovací zařízení do zmiňované vily totiž nainstaloval Rogerův spoluvězeň a Rogerovi se podařilo získat jeho plány.

Režie: Henri Verneuil
Předloha: Auguste Le Breton (kniha)
Kamera: Henri Decaë
Hudba:  Ennio Morricone
Hrají: Jean Gabin, Alain Delon, Lino Ventura, Irina Demick, Amedeo Nazzari, Karen Blanguernon, Yves Brainville, Gérard Buhr, Elisa Cegani, Raoul Delfosse, Jacques Duby, Sally Nesbitt
Rok uvedení: 1969

Pokud máte chuť ještě na další filmové bijáky, určitě vyberete z naší bohaté nabídky filmů na iPrima.cz nebo ve Videopůjčovně.

Reklama
Reklama