Pot a krev: Dětské hravosti dominují Mark Wahlberg a The Rock

Bizarní story, lavina smrtících hlášek a fórků, výborní herci a režisérova evidentní chuť natočit si zase něco jen tak, pro vlastní potěšení. Výsledkem této rovnice je snímek věrný hlášce svého tvůrce: „Neléčím rakovinu, bavím lidi.“
Namakaný Mark Wahlberg ve filmu Pot a krev
Namakaný Mark Wahlberg ve filmu Pot a krev
Paramount Pictures

reklama

V úterý od 22:00 vás na Prima MAX čeká pořádně těžkotonážní nálož. Michael Bay, režisér takových pecek jako Mizerové, Skála, Armageddon, Pearl Harbor či Transformers (I až V) si totiž střihl režii i této akční komedie plné šílených gagů a absurdních scének, kterými vyústí těžce zpackaný plán na zbohatnutí tří fitness maníků.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pot a krev - upoutávka

Tragikomické figurky s činkou v ruce a dolarovým eskem místo mozku v přesném hereckém podání Marka Wahlberga a Dwayna Johnsona je požitek sledovat. Story sama o sobě je tak neuvěřitelná, že by si ji podle slov režiséra „žádný scenárista nevymyslel“ (čímž dokládá tvrzení, že film je natočen podle skutečné události).

Čiší z něj radost a chuť hrát stejně tak jako režírovat. Ono natočit film o skutečné mordpartě, to zas takový kumšt není. Ale doručit komedii plnou černého humoru na hranici korektnosti o triu sympatických smetáků, co chtějí „jen žít svůj americký sen“ a jejichž činy jsou stejně tak opovrženíhodné jako komické, to už je výzva. A Bay se jí zhostil s mistrovstvím sobě vlastním.

Záběry z filmu Pot a krev
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Pot a krev

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak co nejsnáze zbohatnout. Protože věří, že mu to celkem pálí, vymyslí plán, do kterého zasvětí i dva kumpány – čerstvě propuštěného recidivistu Paula (Dwayne Johnson), z něhož se stal ve vězení velmi věřící člověk, a Adriana (Anthony Mackie), chlapíka totálně rozhašeného steroidy. Ten plán je geniálně jednoduchý. Naše trio se rozhodne unést Danielova bohatého klienta a za kufr plný peněz ho zase pustit na svobodu. A kdyby všichni zúčastnění nebyli naprostí pitomci, možná by to i vyšlo...   

Záběry z filmu Pot a krev
Záběry z filmu Pot a krev

Věděli jste o filmu Pot a krev, že...

  • Dwayne Johnson musel v přípravě na roli značně přibrat. Před začátkem natáčení vážil přes 150 kilo.
  • Jde o Bayův nejlevnější film od jeho debutového snímku Mizerové v roce 1995. Všichni tři hlavní aktéři – Wahlberg, Dwayne i Bay se vzdali nároku na část honoráře, aby budget udrželi v limitu.
  • Michael Bay od Marka Wahlberga vyžadoval, aby byl pro svou roli co nejvíc opálený, takže chudák Mark musel každý týden na solárko.
  • Náhoda tomu chtěla, že těsně před podpisem smlouvy a začátkem filmování testoval akorát Mark Wahlberg výživové doplňky pro budování svalové hmoty vlastní značky. Dostal se tedy poměrně rychle do požadované formy.   

Komedii Pot a krev sledujte na Prima MAX v úterý ve 22:00.

reklama

reklama