Poslouchej: Talentovaná herečka byla pohřbena zaživa, její partner využil rozchodových zkušeností

Aleš Bilík a Kristýna Podzimková jsou hlavními hvězdami českého psychologického thrilleru, který se od současné produkce v mnohém liší – a stojí to za to.
Kristýna Podzimková a Aleš Bilík v psychothrilleru Poslouchej.
Kristýna Podzimková a Aleš Bilík v psychothrilleru Poslouchej.
Bontonfilm

reklama

V sobotu od 22:25 na Primě si položte otázku: Máte rádi napětí, vzrušení, strašidelnou atmosféru, nečekané momenty a překvapivá rozuzlení? Tak byste si rozhodně neměli nechat ujít tuto filmovou novinku, která se vymyká všem zavedeným pořádkům. Nebývá totiž moc obvyklé, aby se čeští tvůrci pustili do hororu, pracovali na něm dva režiséři a většina dialogů byla založena na improvizaci herců.

Síla životních zkušeností

„Schopnost živě reagovat pro naše role byla jedním z požadavků režisérů. Už na castingu jsme scény před kamerou improvizovali. V herectví je to samostatná disciplína a já ji v takovém rozsahu na natáčení zažil poprvé,“ přiznal jeden z hlavních aktérů Aleš Bilík, který si zahrál vrstevnatou postavu tajemného muže.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Poslouchej - upoutávka

Jeho filmová partnerka, herečka Kristýna Podzimková, si s nelehkým úkolem poradila velmi dobře. „Ona je v tom opravdu výborná. A moc nás to spolu bavilo. Rámcově jsme věděli, o čem mluvit, co by tam mělo zaznít. Pak už vše vznikalo na místě,“ přiblížil herec.

Při scénách, kdy se snaží zachránit svůj partnerský vztah, který prochází krizí, využil vlastní zkušenosti. „To je na herectví to hezké, nepovedený vztah či scéna v životě zpravidla v budoucnu poslouží jako materiál. Vztahové vzorce se neustále opakují,“ prozradil Bilík. Na place ho čekalo i několik lechtivých momentů, kdy se například musel ukázat v celé své kráse. I s tím se ale vypořádal statečně. „Eroticky exponované scény do scénáře tohoto filmu patří. Dotvářejí postavu i logiku příběhu a tudíž bylo nutné je natočit,“ konstatoval herec.

Improvizace i pohřbení zaživa

Jako na velké desetidenní dobrodružství vzpomíná na natáčení Kristýna Podzimková. „Většinou jsme natáčeli v noci, takže se občas dostavoval spánkový deficit. Mozek jsem ale musela mít neustále ve střehu, protože většina dialogů byla improvizovaná. To mě na tom už od začátku zaujalo. Nikdy jsem neviděla filmový scénář, který by dával takovou důvěru hercům. Zažila jsem to jenom na divadle, kde jsem dva roky hrála představení, které na improvizaci bylo postaveno a trvalo tři hodiny,“ prozradila.

S natáčením psychothrilleru se ale do té doby nikde nesetkala. „Bylo to pro mě nové. Občas mi přišlo, že postavy jednají proti zdravému rozumu. Moje hrdinka se například snažila ukrýt v lese a u toho na sebe upozorňovala křikem. Režiséři mi ale vysvětlili, že je to tak v pořádku, že to k tomu patří,“ dodala herečka, která se během natáčení musela nechat pohřbít zaživa. „Ta díra byla docela pohodlná. Nejtěžší bylo nepohnout se, když mi hlína padala do nosu nebo do očí. Je pravda, že to není nic, co by nabízely zážitkové agentury,“ prohlásila s úsměvem.

Scénář napsali společně David Laňka s Martinem Müllerem. Oba se také ujali režie. „V posledních letech se až na čestné výjimky český film soustředí na komedie nejrůznějšího ražení a je vidět, že už jsou tím diváci spíše unaveni. Snažili jsme se udělat film, který přinese nový pohled jak na příběh samotný, tak na jeho formu,“ prozradili ke svému snímku tvůrci.

Thriller Poslouchej uvidíte v sobotu od 22:25 na Primě.

reklama

reklama