Poslední propadne peklu: Proč nosil Ivan Vyskočil dětskou hvězdičku až na záchod?

Historický snímek Poslední propadne peklu se vrací do dob třicetileté války, což v naší kinematografii rozhodně není ohrané téma. Natáčení však provázela obrovská komplikace.
Historické drama Poslední propadne peklu.
Historické drama Poslední propadne peklu.
Bontonfilm

reklama

Ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX se vrátíme do historie s filmem Poslední propadne peklu. Přitom hned první natáčecí den postihla filmaře pohroma. V té době třináctiletá Michaela Kudláčková, která ztvárnila jednu ze stěžejních rolí, si při jedné ze scén přivodila ošklivý úraz a celý projekt se tak ocitl v ohrožení.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Poslední propadne peklu - upoutávka

Noha málem propadla peklu

„Kaskadér mi zlomil nohu v bérci. Bylo to příšerně bolestivé a měla jsem pak půl roku sádru. Navíc mi to špatně srostlo, takže mi maminka nechala nohu zlomit znovu, abych ji neměla křivou. Tehdy jsem ji za to nenáviděla, dnes jsem jí za to vděčná,“ svěřila se nám herečka.

Celý natáčecí plán se musel tak musel od základu překopat. „Mohli jsme natáčet především ty scény, kde nebyla moje noha vidět a snažili jsme se to všelijak maskovat. V té době mě Ivan Vyskočil nosil na zádech po Barrandově úplně všude. I na záchod,“ prozradila s úsměvem.

Pěkné vzpomínky

Na smolný okamžik, který ovlivnil celé natáčení, dodnes vzpomíná i zmíněný Ivan Vyskočil, představitel muzikáře Matouše. „Míša měla na sobě takový postroj a já ji zezadu nadnášel, aby to vypadalo, že chodí sama. Tenkrát jsme měli trochu strach, aby se všechno podařilo zdárně dotočit a nikdo nic nepoznal, ale dnes už na to člověk vzpomíná s úsměvem,“ uvedl herec, který v jedné scéně zase skončil v blátě mezi prasaty.

„Někdy se to tak sejde a natáčení je pořádná šichta! Ne vážně, mně to nečinilo problém. Dubléra jsem neměl, já to měl naopak rád,“ dodal.

Film, který se měl původně jmenovat Pokušitelé, se natáčel také v Táboře, Jindřichově Hradci nebo na zřícenině Dobronice u Bechyně. Další zajímavosti o filmu si můžete přečíst zde.

Historický film Poslední propadne peklu uvidíte ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama