Pomsta hříšnice: Boj s církví hrdince málem zlomí vaz. Dokáže najít svou lásku?

Znovu se setkáváme s krásnou Marií a jejím Michaelem. Po několika klidných letech manželství se Marie opět ocitá zrazená a opuštěná v boji s církví. Nebylo by to ale německé historické drama, aby nakonec všechno dobře nedopadlo.
Záběry z německého filmu Pomsta hříšnice
Záběry z německého filmu Pomsta hříšnice
SAT.1

reklama

V sobotu od 20.00 na Prima MAX se ocitneme v roce 1427, 14 let po událostech prvního dílu, ve kterém Marie pomstila vraždu svého otce, vymanila se z moci zákeřného nápadníka a očistila své jméno. Nyní žije šťastně se svým manželem Michaelem a dcerkou Trudi na hradu Hohenstein, který Michaelovi za jeho věrné služby propůjčil král. Idylka ale netrvá věčně. Michael musí odejít do války s husity a po čase Marie dostává zprávu, že její manžel byl při tažení zabit. Církevní inkvizitor jí přikazuje, aby se znovu vdala, ale Marie zprávě o smrti svého manžela nevěří.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pomsta hříšnice - upoutávka

Od krále si vyžádá desetidenní lhůtu, ve které musí přinést důkazy o tom, že její muž stále žije. Vydává se na strastiplnou cestu s velmi nejistým výsledkem, vedena jen hlasem svého srdce a v patách s úhlavním nepřítelem svého života...

Dějepravci budou muset přetrpět pár historických nepřesností, ale kdo má rád romantiku, snad tvůrcům odpustí. Zvlášť když to Marii (taková německá Cate Blanchett) pořád dost sekne. Na televizní dílo má film velmi slušnou výpravu; na kostýmech se viditelně nešetřilo a rytíři jsou hezky špinaví a zanedbaní, jak se na patnácté století sluší a patří. A pro nás je snímek o to zajímavější, že nabízí zcela nový pohled na husity.

Záběry z německého filmu Pomsta hříšnice
Autor: Österreichischer Rundfunk (ORF) Záběry z německého filmu Pomsta hříšnice

Co jste možná o filmu Pomsta hříšnice netušili...

  • Natáčení probíhalo převážně v České republice a v Rakousku a podílela se na něm řada českých herců i členů štábu za kamerou.

Dobrodružnou Pomstu hříšnice uvidíte v sobotu od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama