Policajt v Beverly Hills: Sylvester Stallone prohloupil a Eddie Murphy zvítězil

Akční komedie Policajt v Beverly Hills patří mezi osmdesátkové klasiky, která utvrdila tehdejší hvězdnou pozici Eddieho Murphyho. Vše ale mohlo být úplně jinak.
Eddie Murphy jako Policajt v Beverly Hills.
Eddie Murphy jako Policajt v Beverly Hills.
Paramount

reklama

V úterý od 20:00 na Prima MAX uvidíte americkou akční komedii s rozpočtem 14 milionů dolarů a tržbami přes 316 milionů dolarů, která zařadila Eddieho Murphyho mezi mezinárodně uznávané herce. Ve svých třiadvaceti letech si díky roli sympatického policisty Axela Foleyho získal srdce milionů diváků po celém světě a odstartoval svou pompézní filmovou kariéru.

„Nikoho lepšího jsme najít nemohli. Byl tak přirozený, invenční... On tím žil a měl neskutečné nápady, jak jednotlivé scény oživit. Přinášel je každý den. Byl tou postavou doslova posedlý,“ prozradil producent filmu Jerry Bruckheimer.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policajt v Beverly Hills I - upoutávka

Obávaná volba

To, že hlavní role nakonec spadla do klína Murphymu, byla přitom velká náhoda. Před ním totiž Bruckheimer oslovil dva jiné herce. Jako první hvězdu osmdesátých let Mickey Rourkeho. „Měli jsme s ním už podepsanou smlouvu na 400 tisíc dolarů, ale realizace se protahovala déle, než se předpokládalo, takže z projektu odstoupil a začal pracovat na jiném filmu,“ zavzpomínal v dokumentu o natáčení producent.

Další v pořadí byl Sylvester Stallone. Jenže tomu se zase nepozdával scénář. „Měl za sebou Rockyho a tohle mu přišlo málo akční. Místo humoru vyžadoval více rvaček a pěstních soubojů, což zase nebylo v souladu s naší představou,“ uvedl Bruckheimer.

A tak místo hvězd se svým týmem vsadil na skromnější obsazení. Někteří členové štábu se proto obávali propadáku. „Režisér Martin Brest si hodil čtvrťákem, jestli do toho má vůbec jít. Poté, co se film stal hitem, si ten čtvrťák nechal zarámovat. A jedna asistentka režie si raději v titulcích zvolila jiné jméno,“ přiblížil s úsměvem producent.

Pokračování s otazníkem

Zajímavostí je, že roli inspektora Todda ztvárnil skutečný policista Gilbert R. Hill, který ve službě strávil pětadvacet let a byl také jedním z poradců filmu. „Úžasný muž, který mě velmi inspiroval. Spoustu věcí jsem s ním konzultoval. Absolvoval jsem s ním i několik dnů v jeho práci, abych si udělal co nejlepší obrázek o tom, jak to chodí,“ poznamenal na jeho adresu Murphy. Údajně si od něj převzal i zvyk zastrkovat si zbraň zezadu.

Pro obrovský úspěch byly natočeny ještě další dva díly a ve hře je dokonce i čtvrté pokračování. „Dokončujeme scénář, všichni včetně hlavních představitelů jsou z něj nadšení. Eddie bude tentokrát žít v Beverly Hills, ale my ho vrátíme zpátky do Detroitu. Diváci se mají na co těšit,“ poodhalil kousek z děje producent Bruckheimer. Tak se nechme překvapit!

Komedii Policajt v Beverly Hills uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!