Po dvaceti letech se koná slavný Návrat mušketýrů

Důkaz toho, že „jeden za všechny, všichni za jednoho“ funguje i po téměř čtvrt století. Láska, kordy, humor, přátelství... Nechybí tu nic – a fakt, že naši hrdinové jsou krapet silnější a mají o pár křížků na zádech víc, na dobrodružnosti jejich putování nic neubírá. Prima MAX si pusťte v pátek od 20.00.
Záběry z filmu Návrat mušketýrů
Záběry z filmu Návrat mušketýrů
Universal pictures

reklama

Bývalí stateční mušketýři Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan už dávno nejsou spolu. Aramis je kněz a královnin zpovědník, Athos žije na svém panství s adoptovaným synem Raoulem, Porthos se výhodně oženil a je z něj bohatý muž, kterému ke štěstí chybí už jen šlechtický titul, a D´Artagnan (Michael York) je stále mušketýrem, který velmi touží po povýšení na kapitána.

Záběry z filmu Návrat mušketýrů
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Návrat mušketýrů

Od smrti kruté vražedkyně Milady De Winter, která tak osudovým způsobem zasáhla do života D´Artagnana, uplynulo již 20 let, když se na scéně objevuje její neméně zkažená dcera Justine (Kim Cattrall alias Samantha Jones ze seriálu Sex ve městě).

Návrat mušketýrů - upoutávka
Návrat mušketýrů - upoutávka

Justine přísahá, že najde čtyři muže zodpovědné za smrt její matky a pomstí se jim. Vývoj událostí tak chtě nechtě svede naše stárnoucí přátele opět dohromady. Své síly spojí v posledním dobrodružství na záchranu královny Anny před intrikánkou Justinou a prolhaným kardinálem Mazarinem (Philipe Noiret).

Záběry z filmu Návrat mušketýrů
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Návrat mušketýrů

Možná jste o filmu Návrat mušketýrů netušili, že...

  • Natáčení snímku bohužel poznamenala tragická událost. Při filmování ve španělském Toledu spadl z koně herec Roy Kinnear, který ve filmu ztvárnil roli Plancheta, D´Artagnanova věrného přítele a pomocníka. Při pádu si způsobil poranění pánve a druhý den po převozu do nemocnice zemřel na srdeční zástavu. Stalo se to poté, co herec několikrát žádal produkci o přidělení doubléra pro scénu na koních, ale pokaždé byl odmítnut. 
  • Planchetovy scény byly posléze dotočeny hercovým dvojníkem.
  • Herec Richard Chamberlain alias Aramis byl tak pobouřen vlažnou reakcí producentů na hercovu smrt, že odmítl na filmu dále spolupracovat. Proto je role Aramise ve filmu tak malá.
  • Režisér Richard Lester v reakci na tuto nešťastnou nehodu ukončil svou režisérskou kariéru.

 

Přehrajte si film ONLINE. Vyberte si a přehrajte online některý z českých či československých filmů v naší pestré nabídce v archivu Prima.cz:

reklama

reklama