Plyšový medvídek: Jak se slavnému Alainu Delonovi zálety vymkly z rukou

Od francouzského režiséra Jacqua Deraye jste možná zvyklí na jiný druh filmu – na klasickou kriminálku či akční thriller. Čistě psychologický snímek je však příjemným zpestřením jeho repertoáru.
Alain Delon září ve snímku Plyšový medvídek.
Alain Delon září ve snímku Plyšový medvídek.
NBC Universal

reklama

V úterý od 18.10 se na Prima MAX přesvědčíte, že ač filmy podobného ražení nepatří k charakteristické tvorbě Jacquese Deraye, obsazení svého oblíbeného herce – Alaina Delona – se režisér nevzdal ani tentokrát. A udělal dobře. Sympaťák Delon se nám tady ale nepředstaví jako policajt ani jako frajer s bouchačkou, nýbrž jako poněkud sobecký a do sebe zahleděný gynekolog s výbornou reputací, u kterého si přejí rodit manželky těch nejbohatších a nejvlivnějších mužů Francie.

Záběry z filmu Plyšový medvídek
Autor: STUDIOCANAL S.A. Záběry z filmu Plyšový medvídek

Jean Riviere má okouzlující manželku, krásnou dospívající dceru a sbírá jedno ocenění za druhým. Zdálo by se, že má vše, po čem v životě může toužit. Jenže Jean je muž mnoha tužeb, a tak vedle klasického vztahu se svou ženou udržuje ještě řadu dalších vztahů – některé na delší dobu, jiné na jedinou noc. A právě jeden takový vztah se mu nakonec stane osudným.

Jeho poklidný život přeruší telefonát, ve kterém mu anonymní volající vyhrožuje smrtí. Začínají mu chodit tajemné dopisy a balíčky a Riviere nemá jinou možnost, než začít pátrat po motivu výhrůžek na vlastní pěst. Stopa ho zavede až k jedné dívce a noci, na kterou už dávno zapomněl, jelikož pro něj nic neznamenala. Pro dotyčnou zřejmě ale znamenala mnohem víc.

Záběry z filmu Plyšový medvídek
Autor: STUDIOCANAL S.A. Záběry z filmu Plyšový medvídek

Možná jste netušili, že…

  • Režisérův první velký úspěch přišel až v roce 1969, i když na filmové scéně se pohyboval již od roku 1960. Snímek, který ho prosadil, se jmenoval Bazén a byl to psychologický thriller, jenž svedl dohromady dvě ikony francouzského filmu – Alaina Delona a Romy Schneider.
  • Bazén odstartoval dlouholetou spolupráci a přátelství mezi režisérem a sympatickým hercem. Alain Delon si zahrál v celkem osmi Derayových filmech. Z těch nejznámějších jmenujme třeba Povídku o policajtovi, Zločin, Tři muži na zabití či Borsalino.
  • Kromě Delona si režisér střihl spolupráci i s další hereckou hvězdou – Jeanem-Paulem Belmondem. U diváků nejvíc zabodovaly pecky Dobrodruh nebo Samotář.
  • Film je adaptací románu známého spisovatele George Simenona.
Záběry z filmu Plyšový medvídek
Autor: STUDIOCANAL S.A. Záběry z filmu Plyšový medvídek

Režie: Jacques Deray
Předloha: Georges Simenon (kniha)
Scénář: Jacques Deray, Dardano Sacchetti
Kamera: Luciano Tovoli
Hrají: Alain Delon, Laure Killing, Regina Bianchi, Francesca Dellera, Paolo Bonacelli, Martine Brochard, Mattia Sbragia, Madeleine Robinson, Dina Morrone, Claudia Pandolfi
Rok uvedení: 1994

Psychologický thriller Plyšový medvídek uvidíte v úterý od 18.10 na Prima MAX.

reklama

reklama