Playboy z Acapulca se stane otcem Bez návodu

V roce 2013, tedy v době uvedení snímku, se jednalo o nejziskovější mexický film a věřte, že i když téma je stokrát omleté, jeho zpracování je svěží a netradiční a emoce, které ve vás vyvolá, jsou opravdové. Na komediální drama mexické produkce se podívejte v pondělí od 20.00 na Prima MAX.
Bez návodu
Bez návodu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Režisér snímku Eugenio Derbez není žádný filmový elév, ale je pravda, že častěji jste v souvislosti s jeho jménem mohli slýchat o jeho rolích. Na režisérskou stoličku usedl vlastně jenom jednou a hned z toho vzešlo dílo, za které by se nemusel stydět nejeden americký kolega. Pokud si zapnete televizi v přesvědčení, že se jdete koukat na oddechovou rodinnou komedii, budete mít pravdu jen z části – z té první části.

Bez návodu - upoutávka
Bez návodu - upoutávka

Zhruba do půlky budete mít skutečně mnoho příležitostí ke smíchu, o humorné scénky tu není nouze. V druhé polovině se z lehké komedie vyklub e rodinné drama, které už není k smíchu, ale spíš k pláči – a teď to nemyslíme ironicky.

Bez návodu 4
Autor: CinemArt Bez návodu 4

Eugenio Derbez, který se zároveň obsadil do hlavní role, tu předvádí vyrovnaný herecký výkon – nepřehrává, netlačí na city a právě to mu dodává na opravdovosti – a na konci už nával emocí vydrží bez ukápnuté slzy jen skuteční filmoví cynikové. O kvalitě scénáře, režie i hereckých výkonů svědčí i fakt, že v době uvedení snímku se jednalo o komerčně nejúspěšnější mexický film.

Bez návodu 1
Autor: CinemArt Bez návodu 1
Bez návodu 4
Autor: CinemArt Bez návodu 4

Valentin je playboy z Acapulca, který odmítá dospět. Žije život lamače srdcí a žádné sukni nedá pokoj. Jeden takový flirt se mu ale vymstí. Jednoho dne se na jeho prahu objeví Julie s holčičkou jménem Maggie, sdělí mu, že se jedná o jeho dceru, a následně práskne dveřmi a oba opustí. Valentin, který rozhodně nemá v plánu stát se otcem, se i s Maggie vydává do Los Angeles, aby tam Julii našel a dcery se zbavil. Jenže cesty osudu jsou nevyzpytatelné, a tak to, co měl původně být krátký výlet, se protáhne na šest dlouhých let.  

Bez návodu 2
Autor: CinemArt Bez návodu 2

Možná jste o filmu Bez návodu netušili, že…

  • V roce uvedení snímku do kin bylo herečce, která ztvárnila roli Maggie, 9 let. Jednalo se o její filmovou premiéru, jelikož do té doby se v žádném jiném hraném snímku neobjevila. Od té doby si Loreto Peralta zahrála ve dvou dalších filmech – v pohádkovém příběhu americké produkce (The Little Mermaid, 2018) a v mexické komedii (2019). Svůj hlas rovněž propůjčila postavě v animovaném snímku Wicked Flying Monkeys (2015).  
  • Francouzi později natočili remake snímku s názvem I dva jsou rodina (2016).
Reklama
Reklama