Pět zlomových dní rodiny představí První den zbytku tvýho života

Snímek První den zbytku tvýho života je chytrý, vtipný a přinese vám radost ze života. Film vypráví o francouzské rodině několika generací. Portrét této rodiny je vykreslen prostřednictvím pěti neobyčejných dnů v rozmezí dvanácti let.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První den zbytku tvýho života - upoutávka

reklama

Pohodlně se usaďte do křesel a užijte si filmovou lahůdku První den zbytku tvého života. Film vypráví o početné rodině Duvalových. Manželé mají tři děti, dva dospělé syny a nejmladší dceru. Nejstarší syn se hodlá osamostatnit a stěhuje se do bytu po dědečkovi.

Jaké jsou důležité dny ve vašich životech?

Kouzlo tohoto francouzského snímku najdete hlavně v nápadu. Film totiž zachycuje mozaiků pěti životů různých generací. Lidí, které znáte i vy - jsou to vaši rodiče a sourozenci. Režisér Rémi Bezançon se zaměřil na pět důležitých dní v životech této rodiny. Pět dní, které rozhodly o dalším směřování celé rodiny. Pět momentů, které zásadně ovlivnily životy jedinců. A jak je známo, každé individuální rozhodnutí má vliv na celé vaše okolí, ať chcete nebo nechcete.

První den zbytku tvýho života
První den zbytku tvýho života

Když se tedy nejstarší syn rozhodne osamostatnit, mladší sourozenci jsou z toho zdrceni, stejně jako matka. Aby zahnala smutek po opuštěném hnízdě, rozhodne se navštěvovat vysokou školu. Po pár letech se odstěhuje i mladší ze synů, v domě zůstane jen dcera. Je v pubertě a nesnáší celý svět, především ale matku. Tajně miluje bratrova kamaráda, který o ni nejeví zájem. Absolvuje potrat, o němž nikdo neví.

Po pár letech se žení starší bratr Albert. Při svatbě zemře dědeček, a tak se oslava zruší. Albert s otcem se pohádají a roky spolu nemluví...

Takové jsou životy ostatních. A vy se s nimi dobře pobavíte u svěží a vtipné komedie, která má hloubku. Jedno plus vám můžeme prozradit předem: užijete si krásné francouzské reálie.

První den zbytku tvýho života dáváme v ponělí ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Rémi Bezançon

Scénář: Rémi Bezançon

Kamera: Antoine Monod

Hudba: Sinclair

Hrají: Jacques Gamblin, Zabou Breitman, Déborah François, Marc-André Grondin, Pio Marmaï, Roger Dumas, Cécile Cassel, Stanley Weber, François-Xavier Demaison

reklama

reklama