Paříž počká aneb Zamilované roadmovie z pera Eleanor Coppoly

Chuť sbalit si nejnutnějších pár švestek a odjet do Francie pořádně se najíst, dobře se napít a hezky si zaflirtovat dostanete při sledování téhle milé konverzační romance. Nečekejte děj nabitý akcí, spíše pastvu pro oči, nápor na chuťové buňky a pohlazení pro duši. V pondělí od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Paříž počká
Záběry z filmu Paříž počká
Sony Pictures

Romantické roadmovie natočila ve svých jednaosmdesáti letech Eleanor Coppola, manželka slavného režiséra Francise Forda Coppoly (Kmotr I., II. a III., Dracula, Apokalypsa a další). Zajímavostí je, že Eleanor si ke snímku napsala i scénář a jednalo se o její režijní i scenáristický debut!

Paříž počká - upoutávka
Paříž počká - upoutávka

Do hlavních rolí obsadila Arnauda Viarda coby romantického Francouze milujícího dobré víno, jídlo a ženy a Dianu Lane coby pragmatickou Američanku, nedoceněnou manželku filmového producenta (Aleca Baldwina), která se co nejrychleji potřebuje dostat z bodu A do bodu B. Milá konverzační komedie potěší všechny gurmány, milovníky Francie a fandy kultivovaných filmových zážitků.

Záběry z filmu Paříž počká
Autor: Sony Pictures Záběry z filmu Paříž počká

Anna je trochu znuděná manželka úspěšného filmového producenta, který pro všechnu práci zapomíná, že nějakou ženu vůbec má. Věci naberou nečekaný spád, když se Anna vydává spolu s obchodním partnerem svého muže na cestu z Cannes do Paříže – na cestu protkanou spoustou dobrého jídla a pití, inteligentním humorem a nečekanou romantikou, která Anně vrátí chuť do života a probudí v ní zapomenuté smysly.

Záběry z filmu Paříž počká
Autor: Sony Pictures Záběry z filmu Paříž počká

 Možná jste o filmu Paříž počká netušili, že...

  • Režisérka a sceenáristka snímku Eleanor Coppola (83 let) žije spolu se svým manželem, slavným filmovým režisérem, scenáristou a producentem Francisem Coppolou (80 let) v Kalifornii. Svoji jsou již šestapadesát let a společně vychovali tři děti: Giana-Carla Coppolu, filmového producenta, který tragicky zahynul ve věku pouhých 22 let při nehodě na motorovém člunu, Romana Coppolu, scenáristu, filmaře a producenta, držitele Zlatého glóbu a nominace na Oscara za původní scénář, a Sofii Coppolu, sceenáristku, režisérku, producentku a bývalou herečku (zahrála si třeba dceru Michaela Corleoneho ve třetím Kmotrovi). 

reklama