Odkaz hříšnice: Německá romantika se natáčela na jednom slavném českém hradě

Do třetice se můžete setkat s krásnou Alexandrou Neidel alias Hříšnicí a zažít dobrodružství plné intrik a středověkého politikaření. Tentokrát se ocitneme na dvoře krále Zikmunda v době, kdy je jeho říše ohrožovaná tatarskými hordami.
Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Österreichischer Rundfunk (ORF)

reklama

V sobotu od 20.00 se na Prima MAX završí jedna monumentální moderní trilogie. V příběhu hříšnice se posouváme o pár let dál, konkrétně do roku 1430. Marie žije se svým chotěm Michaelem v Norimberku na dvoře krále Zikmunda, je váženou ženou a čeká druhého potomka. Michael se stává Zikmundovým rytířem a přísahá svému králi věrnost, ale tato přísaha je podrobena zkoušce dřív, než se kdokoli ze zúčastněných domníval.

Odkaz hříšnice - upoutávka
Odkaz hříšnice - upoutávka

Po uzavření míru s husity je totiž na hranicích opět rušno. Do Evropy se tlačí tatarská vojska a Zikmund musí vytáhnout do boje na ochranu svých území. Michael jako věrný rytíř svého panovníka do války samozřejmě následuje a nechává Marii v očekávání doma. Ta se rozhodne vrátit na hrad Hohenstein, který jí s Michaelem král pronajal, ale cestou je zajata a uvězněna.

Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Autor: Österreichischer Rundfunk (ORF) Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice

Za spiknutím stojí intrikánka z nejvyšších vrstev, která velmi prahne po jejím nenarozeném dítěti. Jakmile Marie ve vězení porodí, chlapeček jí je odebrán a ona je ponechána napospas svému osudu v útrobách kobky. Z té ji dostane až turecký vyslanec, ale těžko v tomto případě hovořit o záchraně. Marie je odvlečena do jeho tábora, kde se má stát součástí Nurganova harému.

Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Autor: Österreichischer Rundfunk (ORF) Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice

Nakonec ale všechno dobře dopadne, intrikánka je odhalena, Marie zachráněna, ukradený chlapeček se vrací do milující náruče šťastných rodičů a dochází i k pochopení mezi odlišnými kulturami a odvrácení války. Historickou akuraci v tom nehledejte, ale kéž by to takhle v reálu bylo!

Možná vás bude na filmu Odkaz hříšnice zajímat, že...

... velká část filmu se natáčela v České republice, konkrétně na Kokořínsku. Hrad Kokořín představoval ve snímku hrad Marie, hrad Michaela byl pak Hohenstein.

Historickou romantiku Odkaz hříšnice uvidíte v sobotu od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama