Odkaz hříšnice: Německá romantika se natáčela na jednom slavném českém hradě

Do třetice se můžete setkat s krásnou Alexandrou Neidel alias Hříšnicí a zažít dobrodružství plné intrik a středověkého politikaření. Tentokrát se ocitneme na dvoře krále Zikmunda v době, kdy je jeho říše ohrožovaná tatarskými hordami.
Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Österreichischer Rundfunk (ORF)

reklama

V sobotu od 20.00 se na Prima MAX završí jedna monumentální moderní trilogie. V příběhu hříšnice se posouváme o pár let dál, konkrétně do roku 1430. Marie žije se svým chotěm Michaelem v Norimberku na dvoře krále Zikmunda, je váženou ženou a čeká druhého potomka. Michael se stává Zikmundovým rytířem a přísahá svému králi věrnost, ale tato přísaha je podrobena zkoušce dřív, než se kdokoli ze zúčastněných domníval.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Odkaz hříšnice - upoutávka

Po uzavření míru s husity je totiž na hranicích opět rušno. Do Evropy se tlačí tatarská vojska a Zikmund musí vytáhnout do boje na ochranu svých území. Michael jako věrný rytíř svého panovníka do války samozřejmě následuje a nechává Marii v očekávání doma. Ta se rozhodne vrátit na hrad Hohenstein, který jí s Michaelem král pronajal, ale cestou je zajata a uvězněna.

Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Autor: Österreichischer Rundfunk (ORF) Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice

Za spiknutím stojí intrikánka z nejvyšších vrstev, která velmi prahne po jejím nenarozeném dítěti. Jakmile Marie ve vězení porodí, chlapeček jí je odebrán a ona je ponechána napospas svému osudu v útrobách kobky. Z té ji dostane až turecký vyslanec, ale těžko v tomto případě hovořit o záchraně. Marie je odvlečena do jeho tábora, kde se má stát součástí Nurganova harému.

Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice
Autor: Österreichischer Rundfunk (ORF) Záběry z německého filmu Odkaz hříšnice

Nakonec ale všechno dobře dopadne, intrikánka je odhalena, Marie zachráněna, ukradený chlapeček se vrací do milující náruče šťastných rodičů a dochází i k pochopení mezi odlišnými kulturami a odvrácení války. Historickou akuraci v tom nehledejte, ale kéž by to takhle v reálu bylo!

Možná vás bude na filmu Odkaz hříšnice zajímat, že...

... velká část filmu se natáčela v České republice, konkrétně na Kokořínsku. Hrad Kokořín představoval ve snímku hrad Marie, hrad Michaela byl pak Hohenstein.

Historickou romantiku Odkaz hříšnice uvidíte v sobotu od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!