Odhalte sedm chyb ze slavné kriminálky Na kolejích čeká vrah!

Kriminálka Na kolejích čeká vrah ukáže napínavý příběh a hlavně skvělé české herce v nejlepších letech. Připomeňte si Jiřího Sováka, Radka Brzobohatého a Květu Fialovou!
Záběry z filmu Na kolejích čeká vrah
Záběry z filmu Na kolejích čeká vrah

reklama

Jiří Sovák v roli vyšetřovatele Kalaše naprosto exceluje. Kalaš vyšetřuje loupež nové série bankovek, které byly ukradeny z poštovního vozu rychlíku. V rychlíku odjíždějícím z Prahy je přepravována velká zásilka bankovek. Velitelem ozbrojeného doprovodu je poručík Lenk, který také jako jediný přežije explozi poštovního vagónu, která má zamaskovat loupež bankovek.

Na kolejích čeká vrah - upoutávka
Na kolejích čeká vrah - upoutávka

Zapeklitého případu se ujme major Kalaš se svým mladým asistentem Karlíčkem, kterého nehraje nikdo jiný než mladý a ještě vyjukaný Jaromír Hanzlík. Několik kilometrů před místem katastrofy kriminalisté objeví mrtvolu mladé dívky Anny Halamové, která se stala náhodným svědkem loupeže, a proto musela zemřít. Kriminalisté pomalu postupují vpřed a objasňují události na trati. Přestože se prvotní podezření proti raněnému Lenkovi ukazuje mylné, cesta k pravým pachatelům a muži, který stál v pozadí celé loupeže, je ještě dlouhá..

Díky sedmi chybám ve filmu, můžete během čtvrtečního večera procvičit všechny svoje smysly a logiku uvažování!

Záběry z filmu Na kolejích čeká vrah
Autor: archiv: Filmové studio Barrandov Záběry z filmu Na kolejích čeká vrah

I výbuch vagónu má své mouchy...

Scéna, kdy bomba ve vlaku vybuchne, začíná před začátkem titulků. V tu chvíli se z vagónu zakouří a vlak jede normálně dál. Pak se obraz zastaví, proběhnou titulky. Při záběrech z helikoptéry je však vidět, jak jsou vagóny převrácené na bok a různě rozházené. Posloupnost scén v tu chvíli nejspíš nikdo neřešil.

Helikoptéra odhalila i filmové nedostatky

Při prvním přeletu vrtulníkem nad místem výbuchu je jasně vidět, jak vagón hoří a šlehají z něj plameny. Při druhém přeletu, který film ukazuje během deseti sekund, však vagón nehoří a z oken stoupá pouze dým.

Jeden vlak táhnou dvě lokomotivy

Vlak, který vybuchne, táhne na každém záběru jiná lokomotiva. Dokonce na začátku najíždí na vlak parní stroj 477 (takzvaný Papoušek) a při odjezdu z pražského Hlavního nádraží ho už táhne jiná "pára". Filmová produkce nejspíše tuto scénu natáčela dva dny a tehdejší dráhy měly s "Papouškem" na druhý den už své plány...

Neomylný vrah, který se strefí i z padesáti metrů do srdce

Snajpr by si od tohoto vraha mohl vzít příklad. Když Regina Rázlová přijíždí na kole ke trati, zastaví asi 50 metrů od kolejí. Vlak přejede a zloději, kteří berou pytle s penězi, ji uvidí, jeden z nich vytáhne z kapsy pláště pistoli a bez míření od boku vystřelí. Mladá Regina Rázlová je na místě mrtvá...

Opravdová bouchačka by tomu dala na frak

Když kriminalisté nahlížejí do pitevního protokolu, režisér nechá nahlédnout i diváky. Reginu Rázlovou zastřelila zbraň ráže 6,35 mm a je přiložena fotografie střely. Vrah ale použil pistoli vz. 52, ráže 7,62 mm (7,62x25 Tokarev). Střela tohoto náboje má takovou průbojnost, že by byla minimálně 10–15 cm hluboko pod povrchem a najít ji by bylo v podstatě nemožné, ani kdyby kriminalisté věděli přesně, kde k vraždě došlo.

Hladce oholený Brzobohatý v těžkém stavu

Radek Brzobohatý leží pár dní v nemocnici a Sovák čeká, aby ho mohl poprvé vyslechnout. Když dojde k výslechu, je Brzobohatý skoro neschopný výslechu, zato s důkladně oholenou tváří. Sestřičky si na něm nejspíš daly pěkně záležet ještě před výslechem...

Flexibilní mrtvola

Když Kalaš zastřelí Louskáčka nahoře na konstrukci, ve scéně je vidět, že Louskáček padá k zemi po zádech. V následující scéně však leží mrtvý na kolejích na břiše.

reklama

reklama