Nikita má jedinou šanci na přežití a tou je její nový Hlídač

Když první najatý bodyguard neuspěl, zdá se, že nikdo nedokáže ohlídat dceru zámožného podnikatele lépe než jeho dlouholetý přítel Steven Seagal. Klasický seagalovský biják si nenechte ujít v pátek ve 22.05 na Prima MAX!
Hlídač
Hlídač

reklama

Rolland Sallinger (Steven Seagal) je zkušený losangeleský polda, který jednoho dne tak tak unikne chladnokrevnému pokusu o vraždu ze strany svého vlastního parťáka. Údajně kvůli svým zraněním je následně vyloučen ze sboru, což otřese jeho psychikou. Rolland, pro kterého byla práce u policie do té doby vším, postupně upadá do depresí, a tak když přijde nabídka od jeho dlouholetého přítele, podnikatele Connora, aby dělal bodyguarda jeho dceři Nikitě, dlouho se nerozmýšlí. Jak se ukáže, Nikitin bývalý „hlídač“ zemřel při pokusu zabránit jejímu únosu a Connor dceru od té doby drží pod přísným dohledem. Rolland postupně začíná rozplétat složité klubko vztahů a osob, které by mohly být s pokusy o únos spojené, ovšem než se mu to podaří, únosce zasáhne znovu! Akce je tu přiměřeně. Souboje jsou sice krátké, ale přehledné a Seagal z nich pořád vychází jako borec, který umí ukázat pár povedených chvatů (a dokonce se tu i párkrát usměje!). Nezklamou ani přestřelky, které jsou efektivní a zastřelených je, troufáme si říct, dostatečně. A likvidace nožem rovněž potěší.

V porovnání se současnými Seagalovými filmy, tento určitě patří mezi ty lepší. Fandové akce se sice možná budou hádat, že dceři je dán zbytečně velký prostor a – spoiler alert! – že ji měli unést mnohem dřív, ale to už jsou opravdu jen drobné vady na kráse.

Nevyrazí vám to dech, ale pokud nejste zavilí anti-Seagalovci, budete se dobře bavit u slušného akčního filmu.

Věděli jste o filmu Hlídač, že…

... tento film odstartoval dlouholetou spolupráci mezi Stevenem Seagalem a režisérem Keoni Waxmanem. Do dnešního dne vyústila v celkem šest společných snímků.

Chybička se vloudí

  • Pokud byste film sledovali v originálním znění, možná byste se divili, proč zhruba v půlce filmu začnou ostatní postavy mluvit o Rollandu Sallingerovi jako o Rollandu Ballingerovi.
  • Na úplném začátku snímku vidíme záběr na prolétavající letadlo. Při pozorném pohledu je ovšem zřetelné, že jde o jiné letadlo než to, které vidíme o několik okamžiků později přistávat. Má jiné číslo a jiné kliky u pilotní kabiny.
  • Steven Seagal se ve filmu zmíní o tom, že kdysi pobýval v zemi zvané Siam. Sečtělého diváka může toto uvrhnout do mírných rozpaků a pochyb, kdy že Rolland vlastně v této zemi pobýval. Označení Siam se totiž přestalo používat v roce 1949 a od té doby zní její oficiální název Thajsko.

reklama

reklama