Nikdy neříkej nikdy: Jak se Sean Connery objevil ve falešné bondovce?

Velkolepý návrat Seana Conneryho jako agenta 007 pod taktovkou režiséra Hvězdných válek slibuje pořádnou porci akce. Když k ní navíc přidáte vrchovatě humoru a bondovského šarmu, vyjde vám bondovský biják, jak se sluší a patří. V pátek ve 20.00 na Prima MAX.
Nikdy neříkej nikdy 5
Nikdy neříkej nikdy 5
Warner Bros. US

reklama

Zločinecká organizace Spectre je opět na scéně! Agenti mezinárodního teroristy a šílence Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou jaderných raket, kterými ohrožují Washington D.C. a světové zásoby ropy. A svět musí zachraňovat kdo jiný, než opět James.

Nikdy neříkej nikdy  - upoutávka
Nikdy neříkej nikdy - upoutávka

Tento levoboček oficiální bondovské linie patří do rodiny nejslavnějšího britského agenta jen na půl. Pochází totiž z dílny konkurenční společnosti Warner Bros, které po třinácti epizodách o nula nula sedmičce, kterými filmový průmysl ovládlo studio MGM, došla trpělivost a rozhodla se na jeho slávě taky trochu přiživit.

Nikdy neříkej nikdy 3
Autor: Warner Bros. US Nikdy neříkej nikdy 3

Přemluvila nejslavnějšího představitele Bonda, Seana Conneryho, který své působení v oficiální linii již ukončil, aby – po vzoru názvu snímku – zvedl hozenou rukavici ještě jednou. Tentokrát již skutečně naposled. Zas tolik se ale Connery přemáhat nemusel. Podepsáním smlouvy na posledního Bonda si zajistil nejlukrativnější honorář své dosavadní kariéry, a to ve výši celých 5 milionů dolarů.

Do role agenta se vrátil po 12 letech a je vcelku zábavné sledovat, jak se s překvapivým comebackem „starého“ Jamese poprali filmaři. Na začátku musí nula nula sedmička podstoupit celou řadu vyšetření a diet, aby se opět dostal do formy, a lehká sebeironie, které tvůrci kult nesmrtelného agenta podrobili, je osvěžením, které každý fanda tohoto žánru se smyslem pro humor ocení.

Nikdy neříkej nikdy 6
Autor: Warner Bros. US Nikdy neříkej nikdy 6

Možná jste o filmu Nikdy neříkej nikdy nevěděli, že…

  • Druhá žena Seana Conneryho prý po hercově kategorickém odmítnutí dalšího působení ve snímcích o agentovi pronesla „Nikdy neříkej nikdy.“ V závěrečných titulcích jí je věnováno poděkování za inspiraci k názvu filmu.
  • Režie oficiálních bondovských snímků byla vždy svěřena do rukou britských režisérů. U tohoto snímku však na režisérskou židli usedl Američan Irvin Kershner, mimo jiné tvůrce druhého filmu série Hvězdných válek, Impérium vrací úder.
  • Nikdy neříkej nikdy bylo do kin uvedeno ve stejný rok (1983) jako Chobotnička – oficiální bondovka z produkce MGM studia, kde již postavu Jamese Bonda hrál několik let Roger Moore. Zajímavé je, že v porovnání s oficiálním snímkem byl rozpočet Nikdy neříkej nikdy o hodně větší. Zatímco tvůrci Chobotničky se spokojili s 27 miliony dolarů, „nový“ Bond stál Warner Bros milionů 36.

reklama

reklama