Nestárnoucí, neuvěřitelně pozitivní nejlepší Zpívání v dešti

Svižný scénář, nezapomenutelná hudba a vynikající taneční čísla Gena Kellyho. To všechno si můžete přát – a dostat ve vrchovaté míře – od jednoho z nejslavnějších a nejpopulárnějších muzikálů, jaké kdy byly v Hollywoodu natočeny. Nenechte si ho ujít v pátek večer od 20.00 na Prima MAX.
 Záběry z filmu Zpívání v dešti
Záběry z filmu Zpívání v dešti
1952 Metro-Goldwyn-Mayer

reklama

Když Americký filmový institut volil nejlepší filmový muzikál všech dob, tipněte si, kterému snímku udělil první místo? Správně. Na čele pětadvacetimístného seznamu se umístilo Zpívání v dešti. Nebyla to náhoda, že porota, ve které zasedlo na pět set umělců, skladatelů, hudebníků a kritiků, vynesla na první místo právě tento snímek. Pěvecký a taneční výkon hlavní hvězdy, Gena Kellyho, je vskutku impozantní a ohrozit ho nedokázala ani West Side Story (skončila na druhém místě), Čaroděj ze země Oz (umístil se třetí), Marry Poppins či My Fair Lady (obě v první desítce).

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zpívání v dešti - upoutávka

A kam nás děj snímku zavede? Do doby (přesně do roku 1927), kdy filmový průmysl procházel revolucí a němý film střídal film zvukový. Hvězdný hollywoodský pár Don Lockwood a Lina Lamont jsou tímto vynálezem tvrdě zasaženi. Jejich nejnovější snímek The Duelling Cavalier je totiž s Lininým hlasem naprosto směšný. Producenti proto přijdou s nápadem – Linu předabuje mladá Kathy a ze snímku se vytvoří muzikál. Brzy je ovšem nad slunce jasné, že mezi Donem a Kathy se začíná rozvíjet skutečná romance.

 Záběry z filmu Zpívání v dešti
Autor: 1952 Metro-Goldwyn-Mayer Záběry z filmu Zpívání v dešti

Co jste možná o filmu Zpívání v dešti netušili...

  • Kathy, mladá Debbie Reynolds, to neměla vůbec lehké. V době natáčení jí bylo teprve devatenáct let a stále bydlela se svými rodiči. Aby se dostala do studia, musela vstávat ve čtyři hodiny ráno a jet třemi různými autobusy. Někdy, aby se vyhnula dlouhému  cestování, ve studiu přespávala.
  • Ani interakce s jejími hereckými kolegy neprobíhala vždy úplně hladce. Gene Kelly jí po jedné nepovedené scéně řekl, že neumí tancovat. Fred Astaire, který byl akorát v té době ve studiu, ji našel plačící pod pianem a nabídl se, že jí s tancováním pomůže.
  • Mnohem později se Debbie v jednom rozhovoru svěřila, že přežít natáčení tohoto snímku a porod své prvorozené dcery, bylo to nejtěžší, co musela kdy v životě podstoupit. (Mimochodem dcerou Debbie Reynolds není nikdo jiný, než Carrie Fisher, slavná princezna Leia z Hvězdných válek.)​
 Záběry z filmu Zpívání v dešti
Autor: 1952 Metro-Goldwyn-Mayer Záběry z filmu Zpívání v dešti

Režie: Gene Kelly, Stanley Donen
Kamera: Harold Rosson
Hudba: Lennie Hayton
Hrají: Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds, Jean Hagen, Cyd Charisse, Douglas Fowley, Rita Moreno, Mae Clarke, Bobby Watson, Lance Fuller, Kathleen Freeman
Rok uvedení: 1952

reklama

reklama