Nestárnoucí a mistrovské Hodíme se k sobě, miláčku…?

Česká klasika z pera Petra Schulhoffa postavená na skvělých hereckých výkonech a nápaditém scénáři. Menšík, Janžurová, Brejchová, Brodský, Zázvorková, Peterka,… Obsazení samo o sobě je zárukou kvality! Brilantní konverzačku světové komediální úrovně si nenechte ujít ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Hodíme se k sobě, miláčku?
Záběry z filmu Hodíme se k sobě, miláčku?
Bontonfilm

reklama

Režisér Petr Schulhoff se v šedesátých letech minulého století uvedl zvláště zdařilými kriminálkami, za všechny jmenujme třeba Strach, Vrah skrývá tvář, Po stopách krve či Vím, že jsi vrah.
Pak se ovšem zaměřil na žánr více komediální a z jeho dílny vzešly takové perly české kinematografie jako Bohouš (1968), Hodíme se k sobě, miláčku…? (1974), Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976), Já to tedy beru šéfe…! (1977) či Já už budu hodný, dědečku! (1978).

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hodíme se k sobě, miláčku ...? - upoutávka

Ke všem výše zmíněným filmům kromě Bohouše si Petr Schulhoff napsal i scénář, což byla u něj běžná praxe.

Do hlavních rolí obsadil osvědčenou manželskou dvojici Jana Brejchová – Vlastimil Brodský, kteří se spolu předtím objevili v Noci na Karlštejně a o několik let později si spolupráci zopakovali v seriálu Arabela.

Pragmatický Viktor (Vlastimil Brodský) je vedoucí v prodejně s domácími potřebami, zatímco jeho žena, rozevlátá bohémka Marta (Jana Brejchová), pracuje jako fotografka. I když se k sobě na první pohled příliš nehodí, milují se a již deset let spolu žijí ve víceméně spokojeném manželstvím.

Záběry z filmu Hodíme se k sobě, miláčku?
Autor: Bontonfilm Záběry z filmu Hodíme se k sobě, miláčku?

Vše se ale zvrtne po desátém výročí jejich seznámení. Marta Viktorovi vyčte, že výročí čím dál více odbývá, a zatímco Viktor se domáhá večeře, Martu napadne, že by mohli zajít na návštěvu k její kamarádce Aleně (Iva Janžurová), která se akorát potřetí vdala (a je mimochodem skvělá kuchařka). Idyla, která u Aleny doma panuje, oba hosty zarazí. Dozvídají se, že tentokrát manžela Aleně vybral počítač a díky tomu jsou teď s Kájou (František Peterka) dokonalý pár.

To přirozeně zaseje do myslí Marty i Viktora zrnko pochybností. Začnou se dohadovat, zdali se k sobě vůbec hodí, a rozhodnou se navštívit kybernetický ústav a podstoupit test počítačem. Ten potvrdí přesně to, čeho se obávali: nemají vůbec nic společného, nehodí se k sobě a jejich manželství rovná se hazardu se zdravím.

Manželé si nechají počítačem vybrat své ideální protějšky a i přes důrazné varování tetičky Emilky (Stella Zázvorková) se rozhodnou se s nimi sejít.
Jenže, jak už to tak bývá, přesně tady se to trochu zamotá. Ideální partner Marty, hudební skladatel Petr Karát (Josef Bláha), pošle místo sebe na schůzku instalatéra Frantu (Vladimír Menšík) a Viktor zase navštíví ordinaci „své“ doktorky, MUDr. Tuchlové (Eva Jiroušková), právě v den, kdy ji zaskakuje rázná kolegyně (Regina Rázlová).

Roztočí se kolotoč nedorozumění a zmatků, který vyvrcholí společným setkáním všech aktérů u Viktora a Marty doma. A tam teprve nastává ta pravá komediální smršť.

Režie: Petr Schulhoff
Scénář: Petr Schulhoff
Kamera: Jiří Vojta
Hudba: Karel Svoboda
Hrají: Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Regina Rázlová, Josef Bláha, Iva Janžurová, František Peterka, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Eva Jiroušková, Stanislava Bartošová
Rok uvedení: 1974

reklama

reklama