Nemachrujte na sněženky, pánové!

Dnes už legendární teenagerovská komedie Sněženky a machři se stala audiovizuální hymnou všech lyžařských výcviků. Hlášky z filmu natolik zlidověly, že kdo je nezná, jako by mu chybělo základní vzdělání. Viki Cabadaj, Karel Mácha, profesor Karda, Marika a spol. jsou prostě nezapomenutelní. Navždy!
Sněženky a machři
Sněženky a machři
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Režisér Karel Smyzcek natočil komedii o povinném „lyžáku“ na českých horách tak, jak ho všichni pamatujeme. Nadšené studentíky druhého ročníku gymnázia, kteří se těší, jak si užijí týden na sněhu a daleko od rodičů, doprovázejí tři učitelé a lyžařský instruktor.

Sněženky a machři - upoutávka
Sněženky a machři - upoutávka

Přísný profesor Karda (Radoslav Brzobohatý), starší jemná profesorka Boženka (Valentina Thielová), začínající učitelka Hanka (Veronika Freimanová) a kovaný sportovec Láďa Prťka (Pavel Marek) mají dohlížet na to, aby se studenti neopíjeli, neponocovali, netrávili noci v ložnicích opačného pohlaví a ještě k tomu, aby se naučili pořádně lyžovat

Jenže strážit takovouhle smečku není nic jednoduchého. Navíc když se do kolektivu vloudí cizinka, která totálně zamíchá všechny karty. Profesor Karda totiž vezme s sebou na hory svoji krásnou dceru Mariku (Eva Jeníčková), do které se okamžitě zamilují všichni kluci. A to včetně nesmělého Karla Máchy (Michal Suchánek), drzouna Vikiho Cabadaje (Jan Antonín Duchoslav) a správňáka Radka Převrátila (Václav Kopta). Holky na Mariku strašně žárlí. Co nastane po nepodařeném alkoholovém večírku v kotelně? Rozbijí se dosavadní kamarádství? Vybředne začínající učitelka ze svých iluzí o studentech? Do koho z kluků se zamiluje Marika? A co na to profesor Karda?

To musíte vidět! Sněženky a machři ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama