Nekorunovaná královna Donatella Versace

Skvělý casting (Gina Gershon jako by Donatelle z oka vypadla) a lehké nahlédnutí pod pokličku nablýskaného života nejvlivnější italské módní rodiny – to vás čeká, pokud si ve středu ve 20.00 pustíte Prima MAX.
Záběry z filmu Donatella Versace
Záběry z filmu Donatella Versace
FOX Int.

reklama

Po smrti slavného návrháře Gianniho Versaceho se jeho sestra Donatella ocitla v nezáviděníhodné situaci. Stala se hlavou bratrovy společnosti, proslulého návrhářského domu, a dostala se tak pod drobnohled všech lidí v branži. Není divu, že tak velký tlak neustála. Posměch kritiků, kokainové večírky a alkohol vyústily v nevyhnutelné: Donatella během prvních let svého působení ve firmě přivedla módní impérium svého bratra na pokraj bankrotu.

Donatella Versace - upoutávka
Donatella Versace - upoutávka

S pomocí své dcery Allegry, bratra Santa a tety Lucie se ale rozhodla čelit svým démonům a podstoupila odvykací kúru. Její comeback provázely obavy, ale Donatella, silnější než kdy dřív, dokázala znovu vdechnout milované značce život. Uskutečnila svou vizi a stanula v čele jednoho z nejmocnějších a nejvlivnějších módních domů všech dob.

Záběry z filmu Donatella Versace
Autor: FOX Int. Záběry z filmu Donatella Versace

Život a smrt Gianniho Versaceho

Gianni Versace se narodil v roce 1946 v italské Kalábrii, v samé špičce italské holínky. Jeho matka měla módní salon, kde zaměstnávala na desítku švadlen, a právě tady Gianni k módě poprvé přičichl a rozhodl o své budoucí životní dráze. V šestadvaceti se odstěhoval do Milána, aby se stal módním návrhářem, a o šest let později si tu otevřel svůj první butik. A brzy se stal mezinárodní senzací. Postupně vybudoval módní impérium, kde zaměstnal svoji mladší sestru Donatellu, jejího partnera i staršího bratra Santa. Své podnikání rozšířil o šperky a luxusní potřeby pro domácnost a stal se uznávaným pojmem ve světě módního návrhářství. Pro svět objevil modelky jako Naomi Campbell, Christy Turlington či Lindu Evangelistu.

Záběry z filmu Donatella Versace
Autor: FOX Int. Záběry z filmu Donatella Versace

Jeho smrt přišla nečekaně. Ve věku padesáti let byl při návratu z ranní procházky zastřelen na schodech svého domu v Miami. Jeho vrah, psychopat Andrew Cunanan, se o osm dní později zastřelil na svém hausbótu. Gianni byl jeho pátou a poslední obětí.
V poslední vůli návrhář odkázal 50 % svého impéria neteři Allegře Versace, dceři Donatelly. Majetek v hodnotě zhruba 500 milionů dolarů Allegra zdědila v den svých osmnáctých narozenin v roce 2004.

Záběry z filmu Donatella Versace
Autor: FOX Int. Záběry z filmu Donatella Versace

Režie: Sara Sugarman
Předloha: Deborah Ball (kniha)
Scénář: Rama Stagner
Kamera: John Dyer
Hudba: Michel Corriveau
Hrají: Gina Gershon, Enrico Colantoni, Colm Feore, Donna Murphy, Alex Carter, Yan England, Raquel Welch, Madison McAleer, Mylène Dinh-Robic, Claudia Besso, Pascal Petardi
Rok uvedení: 2013

reklama

reklama