Nejvyšší nabídka bere všechno. Přehrajte si celý film online ve Videopůjčovně

Brilantní herecké výkony. Dechberoucí příběh. Andělská hudba. Mystérium a totální moment překvapení. Jestli máte rádi, když s vámi filmaři hrají tu hru, kdy do posledního okamžiku netušíte, jak to celé dopadne, a pak sedíte jako opaření, tak film Nejvyšší nabídka (2013) je přesně to, co hledáte.
Záběry z filmu Nejvyšší nabídka
Záběry z filmu Nejvyšší nabídka
AQS A.S.

Uff, jak začít. Tenhle film je prostě třída. Nádherný, okouzlující zážitek, při jehož zrodu se sešly špičky v oboru. Geoffrey Rush tady předvádí skvělé herectví, režisér Tornatore perfektní filmařinu a Ennio Morricone vše halí do oslnivé hudební opony. O to větší radost člověku dělá fakt, že se tenhle film natáčel právě v Praze. Jeho závěr v naší stověžaté matičce je totiž tak silný, jak jen závěr filmu může být. Připravte se na to, že po jeho zhlédnutí vám bude hodně zvláštně.

Nyní si celý film Nejvyšší nabídka můžete pustit online ve Videopůjčovně:

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnoha obsesemi.

 

Záběry z filmu Nejvyšší nabídka
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Nejvyšší nabídka

Nedokáže se sblížit s jiným člověkem, nedokáže s nikým spolupracovat, v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí ho zcela po právu považuje za výstředního génia.

Jedinou Virgilovou vášní je jeho tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whister (Donald Sutherland), jeden ze dvou lidí, kterého je Virgil ochoten pustit do svého soukromí. V den jeho šedesátých třetích narozenin se ale stane něco, co mu tenhle šedý stereotyp naruší.  

Záběry z filmu Nejvyšší nabídka
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Nejvyšší nabídka

Virgil obdrží neobvyklý telefonát. Neznámá žena, která se představí jako Claire Ibbetsonová, ho naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné umělecké sbírky. Virgil nakonec souhlasí a dostaví se do starého domu plného cenných obrazů, soch a nábytku, je v něm však (zdánlivě) sám. Claire na schůzku nedorazí.

Záběry z filmu Nejvyšší nabídka
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Nejvyšší nabídka

Následují další pokusy o setkání, které však stejně jako ten první selžou. Virgila tahle hra začíná přitahovat. Snaží se zjistit identitu tajemné klientky a pomocí triku odhalí, že Claire je mladá, krásná žena trpící panickou hrůzou z okolního světa, jež ji odsuzuje skrývat se v místnostech jejího starého domu. A tak se Virgil ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, jež navždy změní jeho život.

 

Chcete vědět o filmu Nejvyšší nabídka víc?

  • Skvostnou atmosféru filmu sochal italský režisér Giuseppe Tornatore (Bio Ráj, Legenda o 1900, Maléna) spolu s filmovým hudebním skladatelem Ennio Morriconem a kameramanem Fabio Zamarionem. Exkluzivitě snímku jistě přispěly i interiéry prastarého paláce, desítky uměleckých děl a také nádherná scenérie Prahy.
  • Natáčelo se v uličkách kolem Staroměstského náměstí, v Restauraci U Milosrdných a na mnoha dalších místech. Dejte si tu práci a ve filmu si je sami hledejte. Naše matka měst je ve filmu Nejvyšší nabídka i „slyšet“. Morricone nahrál hudbu pro film v Praze a s Českým národním symfonickým orchestrem.
  • Režisér a scenárista v jedné osobě Giuseppe Tornatore dal hlavnímu hrdinovi, kterého tak dokonale ztvárnil herec Geoffrey Rush, jméno Virgil Oldman. Význam jména Virgil je „silný“ a doslovný překlad přiměná Oldman je „starý muž“. Možná proto, aby se Rushovi pohodlně hrálo a aby se vyhnul překladu hlavní postavy, natočil Tornatore Nejvyšší nabídku v angličtině. Je pravda, že Rush z plátna doslova nesleze.
  • Film se pyšní několika opravdovými hereckými esy. Vedle vždy nonšalantního bělovlasého Donalda Sutherlanda je to právě Geoffrey Rush. Přitom ještě v roce 1996 nikdo vysokého Australana v podstatě neznal, ale on si za svůj supervýkon ve filmu Záře odnesl Oskara. Pak se etabloval v sérii Pirátů z Karibiku a v roce 2010 zazářil jako učitel mluvy anglického krále Jiřího VI. v oskarovém filmu Králova řeč.
  • Nedostupná filmová kráska Claire je ztvárněna holandskou herečkou Sylvií Hoeks. Pro ni byl film Nejvyšší nabídka (2013) první mezinárodní film, v němž zazářila. A hned takový úspěch. Film získal ceny na mnoha festivalech zejména v Evropě.

reklama