Něco na té Mary pořád je. I po více než 20 letech

Jedna z nejvtipnějších komedií vůbec, která skvěle balancuje na hranici situační komiky a dobrého vkusu. Nebojí se leckterých tabu, ale dokáže z nich vybruslit bez ztráty kytičky a navíc neuvěřitelně vtipně! Pondělí ve 20.00 na Prima MAX.
Něco na té Mary je - scéna s vlasy
Něco na té Mary je - scéna s vlasy

reklama

Těžko věřit, že to je víc než 20 let, kdy pod režisérskou taktovkou bratří Bobbyho a Petera Farrellyho vznikla tahle nestárnoucí klasika, komediální kult, který patří k jedněm z jejich nejlepších ne-li úplně nejlepším počinům. I když názory na to, co je vtipné a co ne, se mohou lišit a jsou nepochybně subjektivní záležitostí, tenhle film přináší scénky, které vás pobaví, ať je vám dvacet nebo šedesát.

Něco na té Mary je - upoutávka
Něco na té Mary je - upoutávka

Neexistuje snad nikdo, kdo by neznal fórek s překvapivě silným „stylingovým gelem“ ve vlasech Mary, a rovněž flashbacky do mládí Teda alias Bena Stillera prožitého s rovnátky a ve víru událostí poznamenaných neskonalou smůlou jsou geniální.

Záběry z filmu Něco na té Mary je
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Něco na té Mary je
 

Cameron Diaz to tady vážně sekne, Ben Stiller nepřehrává a zahanbit se nedají ani herci ve vedlejších rolích, speciálně Matt Dillon. Film, který získal 27. místo v žebříčku Nejvtipnějších filmů 20. století vypsaném Americkým filmovým institutem, 2 Zlaté glóby a dalších 18 filmových ocenění, vás jistojistě rozesměje. A ne jednou. Něco na něm rozhodně je.

Mary je krásná, milá, chytrá... zkrátka úžasná. Každý, kdo ji zná, ji miluje a nejinak je na tom Ted, její spolužák, kterému ovšem puberta a rovnátka na kráse zrovna nepřidaly. I přesto si Mary vybere za partnera na maturitní ples právě jeho, ovšem... Po sérii šílených trapasů, které památný večer provází, se Ted rozhodne nikdy už svou drahou Mary nespatřit.

Záběry z filmu Něco na té Mary je
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Něco na té Mary je

Po třinácti letech je jeho srdce však stále zraněno nenaplněnou láskou a tak se uchýlí k poslednímu zoufalému kroku: najme si soukromého detektiva, aby ztracenou Mary našel a on se ještě jednou pokusil o to, co na střední škole skončilo tak neslavným fiaskem.

Záběry z filmu Něco na té Mary je
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Něco na té Mary je

Věděli jste o filmu Něco na té Mary je, že...

  • Matt Dillon (soukromý detektiv) a Cameron Diaz spolu v době natáčení chodili.
  • Filmové studio se nejdřív zdráhalo obsadit do hlavní role Bena Stillera, jak to navrhovali bratři Farrellyové. Režiséři tedy přišli s volbou číslo 2, v té době prakticky neznámým Owenem Wilsonem. Vzhledem k tomu, že studio mělo ještě horší mínění o něm, zelenou nakonec dostal Ben Stiller.
  • Režisérská dvojka Bobbyho a Petera Farrellyových natočila společně mnoho filmů, převážně komedií. Z těch nejznámějších například: Blbý a blbější (1994) či Já, mé druhé já a Irena (2000).
  • Snímek skončil neskutečným tržním úspěchem. S rozpočtem pouhých 23 milionů dolarů dokázal celosvětově utržit bezmála 370 milionů dolarů.
  • Slavná scénka se zipem poklopce, do kterého se mladý Ted skřípne, je inspirována skutečností. Rodiče bratří Farrellyových pomáhali podobně postiženému mladíkovi dostat se ze spárů zipu na večírku své sestry.

reklama

reklama