Co dnes dělá princezna z pohádky Nebojsa?

Pohádka Nebojsa se natáčela na jižní Moravě a o největší zábavu se paradoxně staral ten nejbojácnější. A došlo i na slivovici...
Ján Kroner a Ondřej Vetchý jako ústřední figury pohádky Nebojsa.
Ján Kroner a Ondřej Vetchý jako ústřední figury pohádky Nebojsa.
Bonton

reklama

Ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX budete mít pro strach uděláno. Část filmu Nebojsa se natáčela u kuželovského větrného mlýna na jižní Moravě, kde se v minulosti točila i pohádka O statečném kováři. Psal se rok 1988 a panovalo tropické léto. Pamětníci natáčení nejraději vzpomínají na Ondřeje Vetchého, který ztvárnil postavu bojácného, ale za to vypočítavého Ferka.

Herci, na které se nezapomíná

„Byl naprosto senzační. Exceloval ve filmu i mimo něj. Rád se bavil s místními, ochotně rozdával autogramy, poslouchal písničky hudců a zajímal se o historii kuželovského mlýna. Nosíval bílou košili a když ji v tom horku sundal, bylo vidět, že má vypracované tělo. Už tehdy na sobě musel hodně pracovat,“ prozradil jeden z místních obyvatel Antonín Vrba, který byl přímo u natáčení.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nebojsa - upoutávka

Však si také herci na pohostinnost od starousedlíků dodnes dobře pamatují. „Pan správce nás zásoboval kvalitní slivovicí. Vždycky měl něco při ruce. Nikdy nezklamal,“ zavzpomínal s úsměvem Ján Kroner, představitel hlavní postavy Ondry. Tomu mimochodem svůj hlas propůjčil český kolega Zdeněk Podhůrský.

Nevyzpytatelné cesty

Zatímco většina herců u své profese zůstala, Zuzana Skopálová, která ztvárnila princeznu, nikoliv. Vystřídala několik profesí a před rokem se s nadšením pustila do podnikání v cestovním ruchu. „Život je plný změn. Dostala jsem nabídku od své kamarádky, kterou jsem se rozhodla využít. Svět za hranicemi mě vždycky lákal. Jen jsem neměla odvahu to vyzkoušet. Je to pro mě nová výzva, těším se na to,“ uvedla Zuzana.

Pohádku Nebojsa uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!