Při natáčení Perfect Days měl Vojta Kotek problémy s Ivanou Chýlkovou. Co musel řešit?

Úspěšná divadelní hra se v režii Alice Nellis dočkala i filmové adaptace, v níž Ivanu Chýlkovou obklopovala řada charismatických mužů. Jenže nic není zadarmo.
Vojta Kotek a Ivana Chýlková v komedii Perfect Days.
Vojta Kotek a Ivana Chýlková v komedii Perfect Days.
Bontonfilm

V neděli od 20.15 na Primě uvidíte jednu podařenou adaptaci. Už jako divadelní hra se Perfect days – I ženy mají své dny u diváků těšila velké oblibě. V pražském Divadle Na zábradlí se hrála téměř osm let a pokaždé bylo vyprodáno. I proto se její režisérka Alice Nellis rozhodla, že ji zfilmuje. Ve scénáři dodržela základní zápletku a postavy. Došlo pouze k hereckému přeobsazení. „Jediný, koho jsme si z divadla do filmu přenesli, byla Zuzana Bydžovská. Ale dali jsme jí jinou roli,“ prozradila Nellis.

Perfect Days - upoutávka
Perfect Days - upoutávka

Osvědčená žena a sympatičtí muži

Hlavní postavu svěřila Ivaně Chýlkové. „V minulosti jsem s ní už pracovala v divadle a od té doby jsem si mnohokrát říkala, že by mě bavilo s ní něco natočit, a toto byla ideální příležitost,“ poznamenala režisérka.

„Co se týče dalšího obsazení, hledala jsem herce, kteří mě baví, jsou dobří a zároveň je možné hledat u nich polohy, které jinde člověk třeba ještě neviděl. Chtěli jsme Ivanu a Zuzanu obklopit zajímavými muži, a to se, myslím, podařilo. Skvadra Bob Klepl, Ondřej Sokol a Vojta Kotek, obklopují ženy opravdu v mnoha polohách,“ dodala s úsměvem Alice Nellis. 

Rozdíl ve věku i výšce

Chýlkovou ve filmu čekal milostný románek s Vojtou Kotkem. Nejenže je od sebe dělí věkový rozdíl 23 let, ale navíc též značná výška. Herečka mladšího kolegu převyšuje o dvě hlavy. „Příště až budu s Ivankou něco točit, chci být už u obhlídek. Budu dbát na to, aby se vybíraly svahovité lokace, abych mohl stát v kopci. Na bedničky ale naštěstí teda nedošlo. Ona se umí krásně podlamovat, přiopírat a velmi přirozeně krčit. Je v tom doslova nepřekonatelná,“ prozradil Kotek. 

A jedna zajímavost na závěr. Byt postavy Eriky Oskarové, kterou ztvárnila právě Ivana Chýlková, byl postaven pouze pro potřeby natáčení kvůli výhledu – a to v nejvyšším patře jedné pražské továrny!

Komedii Perfect Days sledujte v neděli od 20.15 na Primě nebo se na něj podívejte v iPrima Videopůjčovně.

reklama