Napínavé Vyrovnávání účtů proběhne v pátek večer

Vtipný, svižný a napínavý western z roku 1971 s Gregory Peckem v hlavní roli je dalším důkazem, že správné herecké obsazení dokáže i z průměrného příběhu vykouzlit nadprůměrný divácký zážitek. Dívejte se od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Vyrovnání účtu
Záběry z filmu Vyrovnání účtu
Universal Pictures US

reklama

Profesionální filmařina s řadou výborných momentů a skvělými herci na vás v pátek večer dýchne tou správnou filmovou pohodou. Gregory Peck je jak jinak než bezvadný a jeho hlavní herecký parťák – sedmiletá dětská hvězda Dawn Lyn (v příběhu jeho možná dcera Decky) má tu správnou dávku drzosti a dětské bezprostřednosti, takže nepůsobí ani za mák protivně, nýbrž roztomile.

Vyrovnání účtů - upoutávka
Vyrovnání účtů - upoutávka

Nezbývá než s čistým svědomím doporučit! Hlavní postavou příběhu je Clay Lomax (Gregory Peck), který je právě propuštěn z vězení. Odseděl si v něm několik let za přepadení, které provedl ještě se svým parťákem Samem Foleym (James Gregory). Při útěku se však Foley zachoval jako krysa. Střelil Claye do zad a sám utekl.

Záběry z filmu Vyrovnání účtu
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Vyrovnání účtu

Když se Foley dozví o Clayově propuštění, najímá ze strachu před pomstou trojici mladých vrahů vedených psychopatem Bobbym Jayem (Robert F. Lyons), aby bývalého parťáka zlikvidovali.
Sotva Clay vyjde ze žalárních vrat, čeká na něj však ještě jedno překvapení. Podle posledního přání Clayovy dávné lásky, které vyslovila na smrtelné posteli, se má Clay ujmout její šestileté dcerky Decky. Zpočátku ne zrovna idylické sbližování drsného muže a malé holčičky se časem mění v opravdové přátelství, ovšem idyla netrvá dlouho. V patách se jim brzy objevují vrazi, které na ně poslal Foley...

Záběry z filmu Vyrovnání účtu
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Vyrovnání účtu

I mistr tesař se utne

  • Všimněte si, že když se Clay po propuštění z vězení poprvé dostane do města, můžete na střechách domů zahlédnout televizní antény.
  • Při přestřelce mezi Clayem a najatým zabijákem Bobby Jayem drží Bobby pistoli původně v pravé ruce. Mezi jednotlivými záběry, aniž by měl čas si ji přendat, se mu však pistole přemístí do levačky a uvolněnou pravou rukou Jay tasí druhou pistoli.

reklama

reklama