Nádherný a nezapomenutelný Milý Frankie

Citlivé ztvárnění údělu mateřské lásky, podmanivě vykreslená atmosféra melancholického Skotska a skvělé herecké výkony – včetně toho dětského. Vysoce hodnocený romantický snímek, režisérský debut Britky Shony Auerbach, si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Milý Frankie
Milý Frankie

reklama

Krásně natočený, laskavý snímek o milující matce, jejím hluchém synovi a muži (Gerard Butler), který vstoupí do jejich životů v roli najatého otce, vám zabrnká na strunu emocí. Nečekejte žádný prvoplánový doják, ale něžný pohled do duše dítěte, které nikdy nepoznalo tátu, a mámy, která udělá vše, co je v jejích silách, aby syna ochránila před tvrdou realitou. Atmosféra břehů chladného Skotska, poetika, s jakou je příběh vyprávěn, a citlivé herecké ztvárnění se vám postarají o skutečně výjimečný filmový zážitek.   

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Milý Frankie - upoutávka

Lizzie Morrison (Emily Mortimer) a její devítiletý hluchý syn Frankie se často stěhují. Pravý důvod stěhování ovšem zůstává malému Frankiemu skrytý. Lizzie utíká před svým despotickým manželem, otcem chlapce, o jehož existenci před synem nemluví. Frankie má za to, že jeho táta je námořník, plavící se po mořích, zažívající báječná dobrodružství, o kterých mu píše ve svých dopisech. Ty ale ve skutečnosti pocházejí z pera jeho mámy a Frankie na ně odpovídá na adresu P.O. boxu, který vybírá Lizzie. Celá věc se zkomplikuje, když se Frankie dozví, že loď jeho táty by měla zakotvit v přístavu, kde momentálně zakotvili i oni.  

Možná jste o filmu Milý Frankie netušili, že...

  • Milý Frankie byl celovečerní debut režisérky Shony Auerbach. Získala za něj nominaci na BAFTA Awards v kategorii Nejlepší nový film a na BAFTA Scotland Awards v kategorii Nejlepší režie. Kromě toho s ním posbírala spoustu menších cen, například ocenění za nejlepší film na festivalu WinFemme nebo cenu za nejlepší mezinárodní film na Los Angeles Film Independent Festival a mnoho dalších. 
  • Autorkou scénáře je rovněž žena, skotská scenáristka a herečka Andrea Gibb. Původně ho psala pro krátký film, ale Shona Auerbach jím byla tak nadšená, že se rozhodla postavit na něm svůj první celovečerní snímek. 
  • Chlapec, který hrál hluchého Frankieho, doopravdy hluchý není, a musel mít proto speciálního trenéra, aby se naučil výslovnost takto postižených dětí. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!