Nádherný a nezapomenutelný Milý Frankie

Citlivé ztvárnění údělu mateřské lásky, podmanivě vykreslená atmosféra melancholického Skotska a skvělé herecké výkony – včetně toho dětského. Vysoce hodnocený romantický snímek, režisérský debut Britky Shony Auerbach, si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Milý Frankie
Milý Frankie

Krásně natočený, laskavý snímek o milující matce, jejím hluchém synovi a muži (Gerard Butler), který vstoupí do jejich životů v roli najatého otce, vám zabrnká na strunu emocí. Nečekejte žádný prvoplánový doják, ale něžný pohled do duše dítěte, které nikdy nepoznalo tátu, a mámy, která udělá vše, co je v jejích silách, aby syna ochránila před tvrdou realitou. Atmosféra břehů chladného Skotska, poetika, s jakou je příběh vyprávěn, a citlivé herecké ztvárnění se vám postarají o skutečně výjimečný filmový zážitek.   

Milý Frankie - upoutávka
Milý Frankie - upoutávka

Lizzie Morrison (Emily Mortimer) a její devítiletý hluchý syn Frankie se často stěhují. Pravý důvod stěhování ovšem zůstává malému Frankiemu skrytý. Lizzie utíká před svým despotickým manželem, otcem chlapce, o jehož existenci před synem nemluví. Frankie má za to, že jeho táta je námořník, plavící se po mořích, zažívající báječná dobrodružství, o kterých mu píše ve svých dopisech. Ty ale ve skutečnosti pocházejí z pera jeho mámy a Frankie na ně odpovídá na adresu P.O. boxu, který vybírá Lizzie. Celá věc se zkomplikuje, když se Frankie dozví, že loď jeho táty by měla zakotvit v přístavu, kde momentálně zakotvili i oni.  

Možná jste o filmu Milý Frankie netušili, že...

  • Milý Frankie byl celovečerní debut režisérky Shony Auerbach. Získala za něj nominaci na BAFTA Awards v kategorii Nejlepší nový film a na BAFTA Scotland Awards v kategorii Nejlepší režie. Kromě toho s ním posbírala spoustu menších cen, například ocenění za nejlepší film na festivalu WinFemme nebo cenu za nejlepší mezinárodní film na Los Angeles Film Independent Festival a mnoho dalších. 
  • Autorkou scénáře je rovněž žena, skotská scenáristka a herečka Andrea Gibb. Původně ho psala pro krátký film, ale Shona Auerbach jím byla tak nadšená, že se rozhodla postavit na něm svůj první celovečerní snímek. 
  • Chlapec, který hrál hluchého Frankieho, doopravdy hluchý není, a musel mít proto speciálního trenéra, aby se naučil výslovnost takto postižených dětí. 

reklama