Muzikál aneb Cesty ke štěstí: Kvůli čemu se Dana Morávková mohla přetrhnout?

Jen pár let starý filmový muzikál odkazuje na klasické Starce na chmelu a převádí tak téma populárního písničkového filmu do 21. století. Jak se Muzikál natáčel?
Muzikál aneb Cesty ke štěstí se odkazuje na žánrovou klasiku.
Muzikál aneb Cesty ke štěstí se odkazuje na žánrovou klasiku.
Bioscop

reklama

V neděli od 20.15 na Primě si rozhodně přijdete na své, pokud máte rádi legendární filmový muzikál Starci na chmelu. Nedávný snímek Muzikál aneb Cesty ke štěstí, ve kterém hlavní role ztvárnili Vica Kerekes, Roman Vojtek, Adam Mišík, Jiří Korn, Vladimír Polívka, Václav Kopta, Martin Písařík nebo Josef Laufer, je jím totiž výrazně inspirován.

Dvojjediná role

Najít to správné herecké obsazení nebylo jednoduché. „Potřebovali jsme takové typy, co hrají, zpívají i tančí alespoň v nějaké míře, a těch opravdu moc není,“ prozradila o filmovém obsazení česká režisérka jugoslávského původu Slobodanka Radun.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muzikál aneb Cesty ke štěstí - upoutávka

Dvě profese najednou obstarala Dana Morávková. V muzikálu si nejen zahrála, ale také se postarala o choreografie. Taneční čísla postavila podle potřeb scénáře. „Děj pojednává o tom, jak mladí lidé z konzervatoře zkouší pro jeviště muzikál Starci na chmelu. Na Ježkově konzervatoři jsme zkoušeli od rána do večera. S partou mladých lidí točit film o jednom ročníku, to už nikdy nezažiju,“ prohlásila Morávková. Choreografii měla hotovou už dlouho před natáčením. „Jsem spokojená, že po důkladných přípravách, které trvaly dva roky, se film natočil a divákům může dát radost ze života,“ dodala.

Muzikálová letní pohlednice

Do filmu byl angažován i její manžel, hudební skladatel Petr Malásek. Ve snímku jsou použity nejen původní písně ze Starců na chmelu, které složil jeho otec Jiří, ale i písně nové, jež napsal on sám. „Byla a je to pro mě srdcová záležitost,“ uvedl Malásek. Natáčet se začalo na konci července roku 2015 v rekreačním areálu poblíž Zruče nad Sázavou, poslední klapka padla v září téhož roku. „Film by měl fungovat jako taková letní pohlednice z tábora. Podíváte se na něj a jako byste přivoněli k létu,“ pozvala diváky ke sledování režisérka.

Muzikál aneb Cesty ke štěstí můžete vidět v neděli od 20.15 na Primě.

reklama

reklama