Muž se železnou maskou: Který z mušketýrských herců je překvapivě nejmladší?

Vypravte se s námi na dvůr krále Ludvíka XIV. ve hvězdné společnosti pánů Leonarda DiCapria, Jeremyho Ironse, Johna Malkoviche, Gérarda Depardieu a dalších. Je tu třetí díl slavné ságy Alexandra Dumase o třech, či vlastně čtyřech mušketýrech.
John Malkovich a Leonardo DiCaprio ve filmu Muž se železnou maskou.
John Malkovich a Leonardo DiCaprio ve filmu Muž se železnou maskou.
United Artists

reklama

V neděli od 20:00 na Prima MAX se rádi vypravíme do historie. Vždyť kdo by neznal příběhy tří mušketýrů! Ať už ty románové, či televizní. Tenhle nás v čase přenese do Paříže sedmnáctého století. Na královském trůnu sedí Ludvík XIV. – poněkud rozmařilý a samolibý fracek (DiCaprio), který v temném žaláři hluboko pod versailleským zámkem ukrývá děsivé tajemství – muže se železnou maskou, jehož pravá identita má navždy zůstat utajena.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muž se železnou maskou - upoutávka

Když ale král pošle do války (a na jistou smrt) syna Athose, jen aby získal jeho krásnou snoubenku, přísahá mu mušketýr pomstu. Odhalí, že ve vězení trpí Ludvíkovo identické dvojče, bratr Filip, a spolu se svými přáteli se ho rozhodne osvobodit a za krále vyměnit.

Muž se železnou maskou 2
Muž se železnou maskou 2

Vypadá to, že na tento úkol budou ale bohužel jen tři, protože d´Artagnan se z neznámého důvodu obrací proti kamarádům a staví se na stranu despotického krále. Proč? To se brzy dozvíme...

Muž se železnou maskou 8
Muž se železnou maskou 8

Ze zákulisí filmu Muž se železnou maskou

  • To, co vypadá jako nejvíc nepohodlná a těžká železná maska, je ve skutečnosti docela lehká maska z polystyrenu.
  • Aniž by to bylo záměrem, stalo se, že každý z našich čtyřech mušketýrů – respektive z jejich představitelů, je jiné národnosti. Jeremy Irons je Brit, John Malkovich je Američan, Gérad Depardieu je Francouz a Gabriel Byrne je Ir.
  • Literární předlohou tohoto snímku se stal poslední díl slavné Dumasovy trilogie. První román nese název Tři mušketýři, druhý Tři mušketýři po třiceti letech a třetí Muž se železnou maskou.
  • Ačkoli v knize je d´Artagnan o dost mladší než jeho tři přátelé, na plátně jsou všichni prakticky stejného věku. Jeremy Irons (Aramis) a Gérard Depardieu (Porthos) se oba narodili v roce 1948, Gabriel Byrne (d´Artagnan) je jen o dva roky mladší a nejmladší, i když jen o málo (*1953), je paradoxně John Malkovich (Athos).

Historické drama Muž se železnou maskou uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama