Mortdecai a jeho Grandiózní případ v zábavném lidském panoptiku

Johny Depp, hvězda, která se nebojí excentrických rolí, přináší na obrazovku další z nich. Charlie Mortdecai je postava se sebevědomím inspektora Clouseaua, šarmem Jacka Sparrowa a mazaností Johnyho Englishe. Nechte se bavit v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!
Záběry z filmu Mortdecai: Grandiózní případ
Záběry z filmu Mortdecai: Grandiózní případ
Lionsgate UK

reklama

Světem protřelý aristokrat, excentrik a obchodník s uměním Charlie Mortdecai, zaujatý právě kultivací nové ozdoby svého horního rtu, je povolán do Oxfordu, aby zde v roli neoficiálního vyšetřovatele přišel na kloub tragické nehodě tamní profesorky provázené řadou podezřelých okolností.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mortdecai: Grandiózní případ - upoutávka

Zdatně mu při tom sekunduje jeho nádherná žena (Gwyneth Paltrow) a inspektor, který ho na místo činu povolal (Ewan MacGregor).

Záběry z filmu Mortdecai: Grandiózní případ
Autor: Lionsgate UK Záběry z filmu Mortdecai: Grandiózní případ

Co jste možná o filmu Mortdecai: Grandiózní případ netušili...

  • Předlohou komedie Mortdecai se stala kultovní série humoristických knih Kyrila Bonfiglioliho, z nichž některé byly přeloženy i do češtiny (například Nemiř na mě tou věcí, Pistole má přednost a nově právě Mortdecaiův záhadný případ s knírem). Literární kritiky knihy charakterizují jako „nevšední směs vtipu a nápaditých ohavností“.
  • Další důležitou osobností, která se na úspěchu filmu podepsala, je režisér David Koepp – vážená ikona Hollywoodu, která má za sebou hvězdnou scenáristickou minulost. David je podepsaný pod scénáři k filmům jako Muži v černém 3, Andělé a démoni, Válka světů, Spider-Man či poslední Indiana Jones a Království křišťálové lebky.
  • Zajímavostí je, že režisér David Koepp a Johny Depp mají stejné datum narození – 9. června 1963.
  • Johny Depp měl velmi jasnou představu o podobě svého kníru. Nakreslil ji na ubrousek a make-up designer Joel Harlow skicu odnesl osobě zodpovědné za vlasový styling. Ta dala podle obrázku dohromady tři podoby kníru, přičemž každá se lehce lišila barvou. Johny si vybral tu nejsvětlejší, která nejvíc ladila s jeho blond parukou. Následně se vyrobilo zhruba 30 na vlas stejných exemplářů kníru, jelikož jejich „úmrtnost“ v průběhu natáčení byla docela vysoká. Některé byly potřeba pro doubléry kaskadéry, některé se zamazaly od filmové krve, některé vypelichaly díky Mortdecaiově intenzivní potřebě si knír česat.
Záběry z filmu Mortdecai: Grandiózní případ
Autor: Lionsgate UK Záběry z filmu Mortdecai: Grandiózní případ

Režie: David Koepp
Předloha: Kyril Bonfiglioli (kniha)
Scénář: Eric Aronson
Kamera: Florian Hoffmeister
Hudba: Geoff Zanelli, Mark Ronson
Hrají: Johnny Depp, Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow, Olivia Munn, Paul Bettany, Jeff Goldblum, Michael Byrne, Jamie Bernadette, Michael Culkin, Jonny Pasvolsky, Alec Utgoff, Ulrich Thomsen
Rok uvedení:2015

reklama

reklama