Moje nestárnoucí, stále skvělá, tlustá řecká svatba

Je to vtipné, je to milé a je to důkaz toho, že k natočení bezvadného filmu není zapotřebí velkých jmen, jen bezvadných (a klidně úplně neznámých) herců. Podívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima MAX.
Záběry z filmu Moje tlustá řecká svatba
Záběry z filmu Moje tlustá řecká svatba
IFC Films

reklama

Tuhle klasiku nad klasiky asi nemusíme dlouze představovat. Peripetie mladého Američana, který se zamiluje do Kanaďanky řeckého původu a je vržen do bláznivého víru řeckých rodinných tradic, vztahů, humoru a stylu života, jsme asi už všichni viděli. A mnozí víc než jednou.

Tuhle romantickou oddychovku si nenechte ujít v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Moje tlustá řecká svatba - upoutávka

Pojďme si raději říct, co jste možná o filmu Moje tlustá řecká svatba nevěděli...

  • Hlavní ženská herečka Nia Vardalos oslavila v roce uvedení snímku (2002) čtyřicetiny. Její filmové postavě – Toule – má však být čerstvých třicet.
  • Nia Vardalos je rovněž autorka námětu a scénáře. Obcházela s nimi producenty již koncem devadesátých let, ale byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. Dodnes jí málokdo věří, že scénář psala podle vlastního života.
Záběry z filmu Moje tlustá řecká svatba
Autor: IFC Films Záběry z filmu Moje tlustá řecká svatba
  • Námětu a jeho převedení na filmové plátno se nakonec chopil Tom Hanks. Na tu myšlenku ho přivedla jeho žena Rita Wilson, která viděla divadelní hru napsanou právě podle námětu Nii Vardalos a hned měla jasno. V jednom z pozdějších rozhovorů Nia prozradila, že když jí Tom Hanks poprvé volal s nabídkou, položila mu telefon, protože nevěřila, že je to skutečně on.
Záběry z filmu Moje tlustá řecká svatba
Autor: IFC Films Záběry z filmu Moje tlustá řecká svatba
  • Hlavní roli měla původně hrát Melina Kanakaredes, Američanka s řeckými předky, která debutovala na divadelních prknech již v osmi letech, vystudovala herectví v Ohiu a v Pittsburghu a proslavila se v mnoha seriálech. Kvůli těhotenství ale musela roli odmítnout.
  • Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos si ve filmu také zahrál. Dostal roli Mikea, kolegy a přítele jejího hereckého partnera.
  • Rodinné jméno hlavní hrdinky Portokalos pochází z řeckého slova portokali, což znamená pomeranč.
  • Podle produkce nebyl při natáčení žádný problém s občerstvením. Kdekoli se filmovalo, posílaly místní řecké restaurace na plac spousty jídla zadarmo.
  • Snímek se stal jedním z nejlukrativnějších filmů v dějinách kinematografie, kdy se jen díky tržbám ve Spojených státech rozpočet filmu vrátil 48krát.

reklama

reklama