Mexičan, sympaťák s duší i smyslem pro humor

Máte rádi příběhy, kde se pořád něco děje, není tu nouze o zvraty, akční scény, ale i porci fórků a krapet romantiky? Pak je Mexičan přesně pro vás. Navíc je okořeněn hvězdným hereckým duem v podání Julie Roberts a Brada Pitta a ozdoben barevnými kulisami Mexika. V neděli od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Mexičan s Bradem Pittem
Záběry z filmu Mexičan s Bradem Pittem
Dreamworks

reklama

Jerry (Brad Pitt) je sympaťák, který má věci těžce na háku. Proplouvá životem, jak se dá, a z ničeho si nedělá vrásky. Tedy až do chvíle, kdy mu jeho mafiánský boss Margoles (Bob Balaban) zadá další „poslední“ práci: přivézt mu z Mexika starou vzácnou pistoli zvanou Mexičan a spolu s ní i jejího momentálního majitele Becka.

Záběry z filmu Mexičan s Bradem Pittem
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Mexičan s Bradem Pittem

Jenže Jerry už slíbil přítelkyni Samantě (Julia Roberts), že si spolu udělají výlet do Vegas. Co se dá dělat, holý život je Jerrymu přednější než radovánky v mekce hazardu, a tak opouští značně rozezlenou přítelkyni a vydává se na jih.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mexičan - upoutávka

Najít pistoli a Becka není těžké, jak se ale za chvíli ukáže, oříšek bude dostat je přes hranice. Beck vypráví Jerrymu legendu o pistoli, která měla přinést štěstí tomu, kdo z ní první vystřelí. Místo toho však vystřelila dozadu a svého majitele zabila. A od té doby je prokletá. Pragmatický Jerry báchorce nevěří, ale události následujících hodin jeho jistotu poněkud zviklají.

Záběry z filmu Mexičan s Julií Roberts
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Mexičan s Julií Roberts

Tu noc je totiž Beck zabit zbloudilou kulkou vystřelenou rozjařenými účastníky karnevalu. A to je malér, protože Beck byl Margolesův vnuk. Aby toho nebylo málo, jeho mrtvolu spolu s pistolí i autem Jerrymu vzápětí ukradne parta místních zlodějíčků. Samantha mezitím odjíždí do Vegas, ale na benzínce je přepadena neznámým gangsterem. Naštěstí ji zachrání muž jménem Leroy, ze kterého se ovšem rovněž vyklube nájemný zabiják.

Záběry z filmu Mexičan s Julií Roberts
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Mexičan s Julií Roberts

Najal si ho Jerryho boss, aby si pojistil dobře odvedenou práci. Jerry v Mexiku čirou náhodou nachází svůj ukradený pickup a podaří se mu získat zpět i pistoli (a nechtěně adoptovat psa), aby ovšem vzápětí znovu o vše přišel.
Hon za legendární bambitkou tak pokračuje a její cesta za novým majitelem rozhodně nebude jednoduchá.

Záběry z filmu Mexičan s Bradem Pittem
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Mexičan s Bradem Pittem

Možná jste o filmu Mexičan nevěděli, že…

  • Během natáčení se Julia Roberts seznámila s budoucím manželem Danielem Moderem, který zde působil jako asistent kamery. Vzali se dva roky po natáčení v roce 2002 a mají spolu tři děti: dvojčata Hazel Patricii a Phinnaeuse Waltera a syna Henry Daniela.
  • S rozpočtem necelých 60 milionů dolarů dokázal snímek svým tvůrcům téměř ztrojnásobit výtěžek. Celosvětově vydělal v kinech 147 milionů dolarů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!