Matt Damon v epické akční sci-fi Elysium

Akční sci-fi o tom, že když jste bohatí, můžete si bydlet v luxusu na jiné planetě zvané Elysium a uděláte cokoli, aby ti chudí z přelidněné Země nedorazili k vám. V úterý ve 20.00 na Prima MAX!
Matt Damon ve filmu Elysium (2013)
Matt Damon ve filmu Elysium (2013)
profimedia.cz

reklama

Snímek s prapodivným názvem Elysium je zcela originální látkou! Jejím režisérem je navíc Jihoafričan Neill Blomkamp, tedy člověk, jenž měl režírovat filmovou adaptaci hry Halo a následně nás počastoval bombastickou sci-fi temnotou v Distriktu 9.

Elysium - upoutávka
Elysium - upoutávka

Vybrali jsme pro vás tři skvělé aspekty na Elysiu

1) Megalitická vize budoucnosti

Elysium se odehrává v roce 2159 (skoro stejný rok jako Star Trek: Enterprise!), přičemž název filmu je i jménem pro ústřední vesmírnou stanici obíhající Zemi (pro vědátory: jedná se o Stanford torus, rotující prstenec s umělou gravitací). Ta je domovem hrstky superboháčů, kteří zde žijí v ultimativním luxusu, zatímco Země pod nimi se proměnila na jeden velký slum...

Na své si tak přijdou milovníci her jako Mass Effect a Halo – pro ně jsou tu megalomanské kosmické stanice a futuristické stavby na povrchu Elysia. Ale zároveň má film co nabídnout i jedincům ujíždějícím na filmech jako je Šílený Max.

Elysium
Autor: TriStar Pictures Elysium

2) Hustokrutý hlavní hrdina

Tenhle svět budeme sledovat perspektivou podvodníka Maxe Da Costy hraného Mattem Damonem. Max se shodou osudu dostane do situace, kdy se životně potřebuje dostat na Elysium – snad kvůli tamnímu dokonalému lékařství – což by odpovídalo motivacím hlavního hrdiny podobným Distriktu 9.

Nejenže je Max navíc drsným, leč sympatickým bojovníkem, ale navíc používá několik fenomenálních udělátek! Je to tak, Jason Bourne bude nakopávat zadky i za další století!

Elysium
Elysium

3) Technické kraviny do každé rodiny

Kromě vesmírných přibližovadel stojí Elysium i na parádních zbraních a brněních. Max bude mít k dispozici exoskelet posilující ve stylu Iron Mana jeho svaly a zvyšující jeho výdrž – na něčem takovém už pracuje americká armáda. Díky tomu nebude pro Maxe problém třebas urvat hlavu jednomu z bezpečnostních robotů...

K tomu bude mít Max také masivní pušku, snad railgun či coilgun – jinými slovy dělo urychlující projektily pomocí elektromagnetu. Jak ukazuje trailer, někteří z bojovníků se také pochlubí manipulováním předměty na způsob Gravity Gunu z Half-Life 2!

Elysium vypadá k světu – po Distriktu 9 však na Blomkampovi leží i značná očekávání. Zda-li jim dostojí, zjistěte v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Neill Blomkamp
Scénář: Neill Blomkamp
Kamera: Trent Opaloch
Hudba: Ryan Amon
Hrají: Matt Damon, Jodie Foster, William Fichtner, Alice Braga, Diego Luna, Michael Shanks, Carly Pope, Talisa Soto
Rok uvedení: 2013

reklama

reklama