Malý americký nezávislý Jarní úklid s. r. o.

Producenti snímku Little Miss Sunshine si střihli další nezávislý film a na to, jak se snímek tváří nenápadně, je to velká pecka. A krapet nedoceněná. Skvěle zahrané i zrežírované komediální drama o obyčejných lidech, jejich snech i kontrastech každodenního života. V pondělí od 20.00 na Prima MAX.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jarní úklid s.r.o. - upoutávka

reklama

Co dělá tento snímek výjimečným a velkým, je obrovská dávka empatie a pozornost věnovaná sebemenšímu detailu, co se psychologie postav týče. Bude to možná souviset s tím, že ho natočila žena.

Film o obyčejných lidech, kterým se nepodařilo uskutečnit jejich životní sny, i když právě oni by si to možná zasloužili nejvíc – s tím se dokáže ztotožnit asi většina z nás. A když si k tomu přidáte citlivou ruku režisérčinu, která si dala záležet, aby i ta sebenicotnější postava byla uvěřitelná, vyjde vám vynikající hořkosladká komedie.

Záběry z filmu Jarní úklid s.r.o.
Autor: Overture Films Záběry z filmu Jarní úklid s.r.o.

Samozřejmě bez výjimečných hereckých výkonů by se to neobešlo. Hlavní duo tu tvoří herečky Amy Adams (Kouzelná romance) a Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) a fanoušci Emily nám jistě dají za pravdu, že talentovaná Britka této dvojici dominuje. Úžasně přesvědčivá, přirozená a stylová Emily je pastvou pro oči i pohlazením pro duši. Nakonec přesvědčte se sami.

Záběry z filmu Jarní úklid s.r.o.
Autor: Overture Films Záběry z filmu Jarní úklid s.r.o.

Zdá se, že Rose Lorkow (Amy Adams) má nejlepší roky svého života za sebou. Na střední byla kapitánkou roztleskávaček a chodila s největším školním hezounem. Nyní je jí přes třicet, živí se jako uklízečka a sama vychovává syna. Její sestra Noah (Emily Blunt) se v životě stále hledá, práce jí moc nevoní a pořád žije u otce. Když Rose přijde s návrhem, aby se obě sestry pustily do poněkud netradičního povolání – uklízení na místech zločinů, není si nejdřív jistá. Než se ale obě nadějí, jsou až po krk ve vraždách, sebevraždách a dalších „špinavých“ situacích. Svérázná živnost je ale zase pěkně stmelí a jak stoupají po žebříčku drsné profese, začínají k sobě pociťovat respekt, blízkost a důvěru, po které vždy toužily.

Záběry z filmu Jarní úklid s.r.o.
Autor: Overture Films Záběry z filmu Jarní úklid s.r.o.

Možná jste o snímku Jarní úklid s. r. o. netušili, že…

  • Producenti snímku Little Miss Sunshine zřejmě sázejí na slovo Sunshine jako na malý talisman štěstí. V anglickém originále totiž snímek nese název Sunshine Cleaning, volně přeloženo jako Prosluněný úklid.  
  • Režisérka Christine Jeffs byla se snímkem nominována na několik evropských filmových festivalů. Do její režisérské filmografie připadají jen další tři snímky: Sylvia (2003), Déšť (2001) a Stroke (1993).

A malá perlička na závěr

Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl, zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě.

Obě herečky jsou i mimo plátno dobrými kamarádkami.

reklama

reklama