Májový lásky čas: 10x romantika pro jarní chvilky

Jak plánujete slavit májový čas lásky? Co třeba s desítkou vybraných romantických hitů, které dokážou pobavit i překvapit! Za hubičku si můžete filmy přehrát online a bez reklam.
Colette: Příběh vášně, Po čem muži touží a La La Land. Vyberete si?
Colette: Příběh vášně, Po čem muži touží a La La Land. Vyberete si?
archiv

reklama

Kdy jindy než právě v májovém období bychom si měli připomenout zamilované příběhy. Někdy dopadají dobře, jindy hůře, vždy však v nás dokážou probudit silné city. Podívejte se na několik našich tipů speciálně pro zpestření jarního hormonálního běsnění.

La La land

A začneme hned těžkým kalibrem. Šesti Oscary oceněný muzikál La La Land se dočkal i mnoha dalších cen a jasně ukázal, že sladkobolná melodramata mají své místo i v 21. století. Pocta starým hollywoodským muzikálům zdatně parafrázuje tradiční motivy romantických filmů a snoubí nostalgii po minulých časech s vrcholně moderní filmařinou. Chytlavý soundtrack a všestranné talenty Ryana Goslinga a Emmy Stone pak výslednou mozaiku dotvářejí k naprosté spokojenosti.

Colette: příběh vášně

Nadaná spisovatelka Sidonie-Gabrielle Colette neměla lehký život především proto, že se narodila jako žena. První literární pokusy musela vydat pod jménem svého muže a dokážete si představit, jak nečekaný úspěch s jejím manželstvím zahýbal. Nelehký úděl ženské emancipace zachycuje životopisné drama s oblíbenou Keirou Knightley v hlavní roli.

Maggie má plán

Americká nezávislá filmařka Rebecca Miller jde většinu své kariéry mimo hlavní proud, což se jí podařilo i před pěti lety s další ikonou zámořské indie scény. Greta Gerwig v hlavní roli příjemné konverzačky, která ukazuje, jak v New Yorku vypadají skutečné problémy prvního světa. Hrdinka se plácá mezi pracovními ambicemi, tlakem okolí na založení rodiny a neschopností najít pravou lásku. Žádný vztah není tak jednoduchý, jak se zpočátku zdá, a nelze se divit, že okolnosti člověka doženou až k hodně nečekaným řešením…

Milenci těch druhých

Nenápadná, ale o to sympatičtější ústřední dvojice v podání Jasona Sudeikise a Alison Brie vás přiměje k zamyšlení nad tím, zdali je věrnost tou klíčovou hodnotou v každém smysluplném vztahu. Oba mají na románky trochu jiný pohled, a tak se rozhodnou jeden od druhého poučit – vždyť co by se mohlo pokazit, že? Jenže tradice romantických komedií, k níž se Milenci těch druhých hrdě hlásí, nám ukazuje, že… všechno!

Pěkně blbě

Další neokoukané romantické duo představují Kumail Nanjiani a Zoe Kazan. Pákistánský komik napsal scénář společně se svou manželkou Emily Gordon, a tak se jedná o značně autobiografický příběh. Tato rovina reality je z filmu cítit, dialogy jsou zjevně prožité a nejedná se o příběh vycucaný z prstu. Hlavním tématem je samozřejmě rozdílná etnicita obou mladých lidí, která navzdory otevřenosti současné společnosti vede k mnoha problémům; a to obzvláště ve chvíli, kdy hlavní hrdinka nečekaně onemocní…

Po čem muži touží

Jiří Langmajer v jedné ze svých posledních romantických rolí. Tentokrát si vzal příklad z Mela Gibsona, který ve filmu Po čem ženy touží získal schopnost slyšet ženské myšlenky. Langmajer jako šéfredaktor peprného časopisu pro pány jde ještě dál a shodou mysteriózních okolností se z něj rovnou stane žena! Dokáže se teď lépe vcítit do toho, jak se ženy asi cítí? V tomto úkolu mu bude sekundovat oblíbený ansámbl ve složení Táňa Pauhofová, Anna Polívková či Andrea Hoffmannová.

Láska na druhý pohled

Kdo rozumí lásce víc než Francouzi? Minulý rok to opět dokázali díky milé komedii Láska na druhý pohled. Její autor Hugo Gélin zaútočil na naše slzné kanálky už v dramatu I dva jsou rodina a i tentokrát se zamyslí nad různými podobami lásky. K tomu si vybral mladý pár, který je už však deset let v manželství a vášeň trochu opadla. Podaří se díky zásahu paralelního vesmíru rozdmýchat ztracenou jiskru?  

Zahradnictví: Nápadník

Třetí a poslední část ambiciózní série Zahradnictví zjevně odkazuje na Pelíšky, nejoblíbenější dílo Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Oproti temnějším předchozím dílům je Nápadník čistokrevnou romantickou komedií, v níž se autoři vracejí do nebezpečných 50. let a ukazují, jak asi vypadala láska za časů reálného socialismu. Můžete si i vyzkoušet tipovačku, které figury jsou mladšími verzemi hrdinů Pelíšků.

Lovení

Zatímco film Maggie má plán nastiňuje, jak se žije třicátnicím ve Velkém jablku, LOVEní prostřednictvím Ester Geislerové ukazuje nároky společnosti na dospělou ženu v naší kotlině. Chuděra hrdinka je obklopena neschopnými budižničemy, tak kde si má toho ženicha najít? A potřebuje ho vůbec? Zkušenosti ze seznamky i spolubydlení ji utvrzují v tom, že najít lásku je snad nadlidský úkol.

Hastrman

Pokud vás tradiční pohledy na vztahy příliš nelákají, gotické mysteriózno to určitě napraví. Filmový debut Ondřeje Havelky rozhodně není zaměnitelný a zařadil se mezi naše nejvýraznější díla roku 2018. Hypnotický Karel Dobrý bourá představy o tom, jak vypadá tradiční český vodník, a určitě má blíže k Drákulovi než Česílkovi. Přidejte si k tomu výraznou výtvarnou stránku a lásku až za hrob a nepřehlédnutelný film je na světě!

Jestli máte chuť ještě na něco jiného, prolistujte si naším archivem, kde se to dalšími romantickými klasikami jen hemží!

reklama

reklama